skip to Main Content

Більшість вінничан збирається купатися у водоймах, незважаючи на небезпеку

Сезон купання уже «на носі». Вишенське озеро, пляжі «Гонти» і «Хімік» – місця, де не варто плавати, наголошують фахівці Держпроспоживслужби.

Втім, жителі Вінниці щороку йдуть на місцеві пляжі, що б освіжитися від спеки. Але не всі знають, що навіть звичайне купання може негативним чином вплинути на здоров’я.

Наше опитування

Сайт «СічНьюз» дізнався, що ховається за табличкою з написом «Купатися заборонено». З року в рік фахівці обласних лабораторій проводять дослідження, які підтверджують наявність кишкової палички у вінницьких водоймах.

За результатами лабораторних досліджень,  встановлена невідповідність якості води санітарним вимогам по індексу лактозопозитивних кишкових паличок, запаху, водневому показнику рН, біохімічному споживанню кисню та вмісту формальдегіду. Стосовно грунту, на пляжах “Гонти” та “Хімік” виявлено мікробне забруднення (бактерії групи кишкових паличок), – повідомляє Держпроспоживслужба Вінницької області.

За даними опитування «СічНьюз», більшість вінничан, попри рекомендації фахівців, все ж купаються у заборонених місцях. В результаті цього можна викликати гострий гастроентероколіт, основними симптомами якого є: біль у животі, нудота, блювота, пронос, підвищена температура тіла, слабкість.

Проблеми Вишенського озера

У Вишенського озера – свої додаткові проблеми. Не секрет, що зона відпочинку біля водойми вже давно потребує проведення капітального ремонту.

Адже на вказаній території постійно знаходиться табличка про заборону купання. В першу чергу через пошкодження та руйнування бетонних плит. Озеро давно потребує очистки від мулу, сміття, надмірної рослинності. Одним з негативних чинників, які також погіршують стан водойми, є вигул тварин на березі озера, в той час як неподалік обладнаний спеціальний майданчик для вигулу собак. Не секрет, що за останні роки кількість домашніх улюбленців значно збільшилась. Випорожнення тварин забруднюють не лише грунт, а з проходженням опадів потрапляють в озеро, забруднюючи його, – кажуть у Держпроспоживслужбі Вінницької області.  

Аліна ТАЛАН, «СічНьюз»

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top