skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс

Чому у парламенті Уельсу співали «Пливе кача» і «Україна – це ти»

Вчора Уельс поминав жертв Голодомору разом із Україною. Вшанування та покладання вінків відбулося у стінах валлійського парламенту за присутності високих гостей та урядовців. Читали спільну молитву української католицької церкви з о. Тарасом Бойчуком та місцеву. А співочий гурт Singing Circle Cardiff виконав у стінах парламенту пару українських пісень.  

Плакала на репетиціях

За останні кілька років ми постійно виступаємо. Але співати у стінах парламенту було для нашого аматорського колективу великою відповідальністю та честю. Ми обрали пісню, яка найбільше резонує і дає нам можливість висловити наші почуття. Це стосуються водночас і Голодомору, і особистого болю за Україну, за рідних, – розповіла сайту «СічНьюз» вимушена переселенка із Вінниці Ольга Бакар, чия дочка виступає у колективі Singing Circle Cardiff.  

Зокрема, гурт заспівав пісню «Пливе кача» – фольклорну поминальну пісню, яка стала загальнонаціональним реквіємом за загиблими на Майдані. На завершення офіційної частини юні артисти виконали свою улюблену «Україна – це ти».

– «Пливе кача» – це пісня-панихіда; у ній сильні слова. Я плакала і на репетиціях, і зараз, коли переслуховую її, – продовжує Ольга Бакар.

Однією з найперших визнала Голодомор

Вінничанка каже, що юні співаки були щасливі розділити гримерку із сестрами Каліановами.

Ми просто у захопленні від їхнього виконання пісні «Думи». Візьмемо й собі на замітку! А Нік Височанський зірвав овації за виконання вірша українською мовою. Він також доповнив стенд меморіалу речами української спадщини – приголомшливими виробами з деревини, – каже вінничанка.   

Співорганізаторами творчої події у парламенті  виступили спільнота українців в Уельсі за підтримки уряду. До речі, ця країна однією з найперших визнала Голодомор геноцидом українського народу.

Михайло ШАФІР, «СічНьюз»,
фото надано Ольгою БАКАР

Читайте також

«Правда VS пропаганда»: вінничани дискутували над невирішеними проблемами України

Вперше в Україні створили віртуальний збірник старовинних цвинтарів

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top