skip to Main Content

Чому відомий волонтер без кінцівок дядя Гриша незадоволений Вінницею

77-річний Григорій Янченко (дядя Гриша) із Херсону, попри втрату ніг та понівечені руки, володіє неймовірно великим серцем. З 2014 року активно займається волонтерською діяльністю, допомагаючи українським бійцям. Зі вчорашнього дня його можна бачити у Вінниці.

Ідею підказала дружина

В березні місяці 2014 року, коли почався напад на Донецьку та Луганську області, я вирішив, що потрібно волонтери ти. Але не знав, як це зробити. Мені допомогла вже покійна дружина. Вона сказала, щоб я причепив собі відро, збирав кошти, а потім передавав речами або грошима, – розповів для “СічНьюз” Григорій.

З того часу чоловік – військовий волонтер.

Все складалося дуже добре. Мене завдяки телебаченню та пресі почали впізнавати не тільки в Херсоні, але й по всій Україні, – розповідає волонтер.

Образ не змінювався з 2014 року

За декілька років дядя Гриша набув певного образу, який не змінювався з 2014 року, лише додавалися певні деталі. З початку повномасштабного вторгнення чоловік почав вмикати українську музику та вішав прапори.

Коли орки окупували Херсон, я хотів їм чимось дошкулити і поставив український та червоно-чорний прапори, вмикав музику. Одягав вишиванку на свій День народження та на День незалежності і їздив по багатолюдним вулицям Херсона, – пригадує дядя Гриша.

В такий спосіб він намагався підтримувати своїх земляків та надати їм впевненості, що Херсон звільнять.

Каже, що окупантів не боявся. Більше боявся своїх колаборантів, які знали про його минуле, чим займається, для чого це робить та де проживає

Було дуже багато погроз з боку колаборантів. Кожного дня я виїжджав о 9:00 з дому і не знав, чи повернусь. Це було, як виїзд на мінне поле, – пригадує волонтер.

Де знайти волонтера

Зараз дядя Гриша об’їхав вже 18 міст та наступним його напрямком буде схід. Однак, якщо раніше, волонтера задовольняли збори в 30-40 тисяч гривень, то зараз цього недостатньо. Тому Вінницею він не задоволений.

Ці гроші зараз здаються такими мізерними, їх може вистачити на один дрон, а їх потрібно десять. Я стояв на центральному ринку. Але те, що я там побачив, мені не сподобалося. Дуже багато своїх нюансів, – поділився дядя Гриша.

Якщо ви бажаєте долучитися до збору коштів на дрони для наших захисників, ви можете знайти дядю Гришу біля башти коло входу в “SkyPark”.

Яна ТИХОЛАЗ, “СічНьюз”

Поділитися
5 1 голос
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top