Добірка президентських мемів, які увійшли в історію
Сьогодні ми зануримось у світ політичного стендапу, де головні ролі виконують самі політики. Адже хто, як не вони, найкраще вміють створювати меми, що будуть жити в історії.
– Ви забули про це? Я вам трішки напам’ятаю, – Янукович.
Отож, саме про такі кумедні та іноді трохи сором’язливі епізоди з життя політиків ми й поговоримо сьогодні. А почнемо в хронологічному порядку – від початку Незалежності України.
«Маємо те, що маємо»
Леонід Макарович Кравчук був президентом в той час, коли відео не було таким доступним, як зараз. Тому, “вагон” мемів з ним не назбирати. Є лише одна крилата фраза, яку приписують саме йому. А саме “Маємо те, що маємо”.
Але відеопідтвердження цьому немає, тому одразу перейдемо до Леоніда Кучми.
«Це ж було вже»
Президент-рекордсмен, який двічі обіймав цю посаду. Перше, що спадає на думку, це фраза “Це ж було вже”.
Телеканал “Торонто” постійно використовував цю фразу у своїх нарізках. Але через що вона стала мемом?
Почалося все з того, що тодішній прем’єр-міністр України Віктор Янукович зачитував якусь нудну паркетну звітність. Потім Кучма його перебиває фразою “Це ж було вже”.
Цікаво, що це кінець 2003 року, і обговорюють вони вибухи на армійських складах Артемівську. Що є нав’язаною росією назвою колишнього міста-фортеці Бахмут.
В наших президентів є одна спільна риса, яка простежується практично у всіх. Вони люблять наїхати на своїх підлеглих за безвідповідальність.
Також пан Кучма запам’ятався тим, що дуже любив співати. Є потішне відео, де він забирає у Кобзона мікрофон та разом з екстравагантним поціновувачем жіночих сердець Іво Бобулом співають українські пісні.
Більше про цього президента немає чого сказати. На перший погляд, молодому поколінню може здатися, що це веселий чоловічок, який любив співати.
Але насправді це людина, при якій вбили журналіста Григорія Гонгадзе. При ньому з’явився прошарок олігархів. Також Кучма – президент України, з яким пов’язано, напевно, найбільше корупційних скандалів.
Яйце, яке змінило історію
А ми повільно підходимо до найдраматичнішого падіння в історії української політики. Ця подія трапилась напередодні виборів президента у 2004 році. Тодішній прем’єр Янукович в рамках своєї передвиборчої піар-кампанії вирішив показово приїхати до студентів, які, начебто, його чекали. Проте молодь влаштувала йому не зовсім привітний прийом. Як тільки Янукович вийшов з автобусу, один зі студентів (як потім виявилося, син декана) жбурнув в нього яйцем. Після цього Віктор вирубився, як мозок Ломаченка після спілкування з московськими попами.
Звичайно, після цього регіонали кинулися розповідати, що разом з яйцем прилетів якийсь важкий предмет, що це провокація та замах від Ющенка.
Дмитро Романюк – хлопець, який кинув яйце, був засуджений і мав провести за гратами п’ять років. Але його врятувала перемога Віктора Ющенка на виборах. Більшість вважає, що саме це відео перевернуло історію і хід виборів.
«Ці руки нічого не крали»
Далі були передвиборчі дебати, де Віктор Андрійович породив ще один мем на роки.
– Ці руки нічого не крали, – сказав Ющенко.
Це була відсилка на свого опонента, який сидів у тюрмі, а Віктор – чесний президент. Також жарти про бджіл були запатентовані тільки за ним.
За час президентства Віктора Ющенка були й інші політики, які увійшли в історію політичних мемів. Наприклад:
Це колишній міський голова Сум, який намагається призначити секретаря міськради у 2010 році.
Людина-мем: Олег Ляшко та його найяскравіші моменти
І закінчимо нашу добірку Олегом Ляшком. Цей політик асоціюється в українців, як “людина-мем”. Візитною карткою Ляшка була фраза “Скотиняки”. Він не втрачав можливості назвати цим словом своїх опонентів. А також він часто любив влаштовувати шоу у Верховній Раді та поза її межами. І землю цілував, і корову намагався привести, їв сир та бився. І бився він багато, здебільшого отримував стусанів, але сам намагався спровокувати.
Найгучніша бійка Ляшка була з депутатом Шевченком, який ледь не вбив його одним ударом.
Ну і куди ж без реквізиту? Його вила фактично приросли до рук. Ляшко чомусь вважав, що це робить його ближчим із народом. Але варто додати, що в Олег є одним із небагатьох відомих політиків, який нині захищає Україну в лавах ЗСУ.
Яна ТИХОЛАЗ, “СічНьюз”
Читайте також
На концерті “Другої ріки” у Вінниці збирали кошти на морські дрони
Чому під час війни у бібліотеках підвищився попит на психологічну літературу