skip to Main Content

Фахівець пояснив, чи варто боятися стрімкого зростання захворюваності на COVID

Нині, згідно офіційних даних, захворюваність на COVID в Україні зросла у шість разів. Майже 12 тисяч випадків захворювання на коронавірус зафіксували у липні. Для порівняння: в червні їх було лише 2000. Про це повідомив головний санітарний лікар країни Ігор Кузін. Нині у стаціонарах перебуває трохи більше 2500 захворілих на COVID.

Досвідчений лікар-інфекціоніст із Києва Євген Дубровський відомий ще з часів пандемії коронавірусу, коли за свою принципову позицію проти залякування населення й необережних маніпуляцій з імунною системою перехворілих на COVID був звільнений із центральної «коронавірусної» лікарні столиці. Він ексклюзивно прокоментував «СічНьюз», як реагувати на стрімке зростання захворюваності на COVID.

– З новою мутацією коронавірусу знову почали ширитись тривожні заклики та чутки. Й у багатьох з нас, вже звиклих, що ковід – це щось давнє та забуте, знову постало питання: чи це небезпечно? Що робити?

Насправді нічого особливого не трапилось. Вірус живе своїм життям та підкорюється всім природнім законам. Один із цих законів дуже суворий – або адаптуйся, або зникни. Ось вірус й шукає нові варіанти и пристосовується до співіснування з нами. Так само, як це роблять інші сотні вірусів. Нічого нового.

Вірус змутував так, щоб частково обходити нашу імунну систему й мати змогу розмножуватись, використовуючи людські клітини. Але імунологічний досвід попередніх штамів та наявність потужних клітин захисту не дає вірусу завдати нам серйозної шкоди. Це не новий ворог, не невідома субстанція, яка обеззброює наш імунітет. Глибинні механізми захисту після попередніх епізодів хвороби на ковід гарантовано захищають людину від важких ускладнень. Єдине виключення – це важкі групи ризику. Люди, які мають порушення імунної системи в силу хронічних захворювань та патологічних процесів.

Але й для такої вразливої групи населення наразі є порятунок. Протягом останніх років, завдячуючи накопиченому досвіду та проведеним дослідженням, вже знайдені ефективні противірусні препарати. Єдина умова – це приймати ліки якомога раніше від початку захворювання. Тоді буде гарний результат.

Підсумовуючи, хочеться всіх заспокоїти та налаштувати на адекватний розсудливий настрій. Віруси ніколи не зникнуть, будуть жити завжди поруч. Наша імунна система для цього невпинно загартовується та тренується. Ковід більше не є небезпечним та смертельним для переважної більшості перехворілих. Для груп ризику вже є надійні ліки. Тому виказувати паніку зараз максимально недоречно. Всім здоров’я!

Михайло ШАФІР, «СічНьюз»

Поділитися
5 1 голос
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top