skip to Main Content

Орбан пообіцяв Зеленському відкрити першу в Угорщині українську школу

Другого липня до Києва з робочим візитом завітав угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан. Під час брифінгу президент України з Орбаном домовилися про відкриття першої української школи в Угорщині.

Зокрема, ми обговорили з Віктором Орбаном відкриття української школи в Угорщині, першої такої школи. І пан прем’єр-міністр запевнив мене у підтримці цього проєкту, – сказав Зеленський.

Орбан, своєю чергою, відзначив, що в Угорщині проживає багато українців та діє самоврядування національної меншини. Через те, що до країни приїхали багато біженців, виникла ціла низка питань щодо можливості українців в Угорщині жити, працювати, забезпечити відповідну школу для своїх дітей зі своїми викладачами.

Тому я з великою радістю почув ініціативу пана президента про відкриття української школи в Угорщині. Зараз українські діти вчаться в багатьох угорських школах, багато угорських викладачів вчать українських дітей. Мені здається, вони непогано працюють. Ми отримали інформацію від українців, які тимчасово перебувають в Угорщині, що їм це подобається. Але ми розуміємо, що ви хочете отримати школу з українською мовою навчання, – сказав Орбан.

Він заявив, що фінансування цієї школи Угорщина бере на себе.

Буде стільки шкіл, скільки потрібно. Для нас дуже важливо, щоб українці, які перебувають в Угорщині, почували себе як вдома, – додав Орбан.

Яна ТИХОЛАЗ, “СічНьюз”

Поділитися
5 1 голос
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top