Переможець турніру каже, що любов до шахів передається на генетичному рівні
Вчора, 24 листопада, було гамірно й шумно у Вінницькому міському палаці дітей та юнацтва. Свій вихідний, незважаючи на прекрасну сонячну погоду та сніжок, юні шахісти Вінниччини провели на третьому обласному відкритому благодійному шаховому турнірі «Шаховий дебют».
Разом – до перемоги
За звання найкращого змагалися понад 72 учасники із Вінниці (клуби «Пішак», «Романтик», «Мрія», МДЮСШ №6) , Хмільника, Тульчина, Крижополя, с. Велика Кісниця (Ямпільська громада). Змагання відбулися за підтримки меценатів Олександра Козаченка і Юлії Головчук та директора палацу дітей Ірини Матусяк. А інформаційним партнером шахових змагань традиційно виступило всеукраїнське видання «СічНьюз».
Під час турніру тривав збір коштів для підтримки наших Захисників. А саме – для 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр». Усі учасники у перерві між партіями змогли підкріпити фізичні сили та бойовий дух за «солодким столом». І, звичайно, так затишно та весело не було б без допомоги батьківського комітету шахового клубу «Пішак», який діє на базі міського палацу дітей та юнацтва.
Наймолодшому шахісту – 5 років
Спробувати свої сили в інтелектуальному турнірі мали змогу як ті, хто займається шахами професійно і має розряд, так і початківці. Тому відповідно гра відбувалася одночасно у двох групах – серед новачків та серед розрядників. Як вміння, професійні здобутки, так і вік шахістів значно відрізнялися – наймолодшому учаснику змагань виповнилося усього п’ять років. Це Андрій Бахмуров. Він ходить у садочок і займається у шаховому клубі «Пішак». Про це розповіла мама шахіста, вінничанка Ольга:
Сам захотів грати, ніхто не наполягав. Але нам і в садочку вихователька підказала, що у дитини гарно розвинене логічне мислення, тому варто займатися шахами. Андрій із задоволенням відвідує заняття у клубі. Тренер радить вдома працювати, виконувати задачі додатково для покращення результату.
А шестирічний Веремій Гуцалюк приїхав з мамою із Хмільника, разом із командою старших гравців. Із шахівницею «затоваришував» зовсім недавно, займається уроками в онлайн-форматі, розповідає мама шахіста Ганна:
– Син цікавився шахами. Тому ми знайшли онлайн-заняття з цієї гри. Перший урок пройшов неспокійно, син трохи грався. Але потім запитав, коли ж наступне заняття. Тоді ми зрозуміли, що дитина справді зацікавилася грою. І так ми вчимося третій місяць. Почула, що є можливість спробувати сили серед новачків, і вирішила приїхати разом із нашими гравцями із Хмільника.
Тульчинська призерка України
Багато учасників турніру могли похвалитися уже серйозними здобутками в цій грі інтелектуалів. Серед них Софія Сова, бронзова призерка чемпіонату України серед дівчат. Дівчинка родом із Миколаєва. А наразі проживає в Тульчині, куди вимушено переїхала з батьками через війну.
Граю в шахи 2,5 роки, розпочала займатися ними саме після переїзду в Тульчин. Маю перший дорослий розряд. Цього року я зайняла третє місце в Україні серед дівчат до 12 років. Неймовірно цікавий світ шахів для мене відкрили тренери Ярослав Слободянюк та Павло Холоденко, – розповіла «СічНьюз» шахістка.
Шахи – родинне захоплення
Іншим юним шахістам любов до гри прищепили рідні. Як-от у сім’ї Гіролів цією грою захоплювалася бабуся, син та онук. До речі, саме 10-класник ліцею №2 смт Крижопіль Антон Гіроль став переможцем основного турніру (розрядників).
– Мабуть, у нашій родині любов до шахів передається на генетичному рівні. Наша бабуся – колишня чемпіонка Томашпільського району (це ми так жартуємо). Але, якщо серйозно, то я займався із сином завжди. Але він мене вже переріс, адже розуміється в шахах краще за мене. Займається переважно в онлайн-форматі, – розповів батько Олександр Гіроль.
Пам’ятаю свою дебютну перемогу. Коли я був другокласником, то виграв у шкільному турнірі. Переможцю тоді вручили статуетку сови, яка досі у нас зберігається. Це був мій перший приз, – зізнався Антон Гіроль. І далеко не останній, що засвідчив учорашній турнір.
Призери «Шахового дебюту»
Отож, перше місце в турнірі розрядників здобув Антон Гіроль (Крижопіль). До трійки найкращих серед юнаків увійшли Назар Небелиця (Тульчин) і віцечемпіон України серед юнаків до восьми років Юрій Перепелиця (Вінниця). Трійку найкращих серед дівчат склали Софія Сова (Тульчин), Анна Федик (Велика Кісниця) і дворазова чемпіонка України серед дівчат до восьми років Анастасія Чепка.
В турнірі новачків призерами стали Денис Головенко (Вінниця). Друге – Антон Безкостий (Тульчин) і Тимур Головчук (Вінниця). А серед дівчат у цей день не було рівних вінничанкам Валерії Олійник, Віолетті Шафір і Дар’ї Петуховій.
Приємно, що завдяки спонсорам кожна дитина пішла з турніру з відзнакою та подарунком. А головне – з позитивними емоціями від спілкування з однодумцями, чудовим досвідом гри серед рівних та неймовірним настроєм свята, створеного спільною працею організаторів, меценатів, тренерів і батьків!
Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»,
фото автора
Читайте також
Команда триразової чемпіонки України виграла золото на обласному рівні
«Добивалися цього із 2013 року»: флаг-футбол в Україні визнали видом спорту