skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс

Рекорди Вінницької телевежі, яка була другою за висотою спорудою у світі

Вінницька телевежа на початку російського вторгнення, у березні 2022 року, встояла після ракетних ударів ворога. Хоча і розміщене на ній обладнання суттєво постраждало. Ця споруда є однією із родзинок Вінниці, із якою пов’язано чимало цікавинок і рекордів. Їх ми і пропонуємо читачам сайту “СічНьюз”.

Вище за Ейфелеву вежу

У телевежі Вінниці функціонує один з найбільш висотних ліфтів в Україні. Коли її зводили у 1961 році – щогла стала другою за висотою спорудою у світі після знаменитого нью-йоркського хмарочосу Empire State Building! Разом з антеною він має висоту 448 м, а «телевишка» Вінниці – 354. Для розуміння – це на 30 метрів вище за паризьку Ейфелеву вежу, інформує офіційна туристична сторінка Вінниці.

Йде чотири тони фарби

Унікальність вінницької телевежі в тому, що вона досі є найвищою вантовою щоглою з трубчастої сталі в усьому світі! Саме завдяки тому, що вона побудована зі сталі, згідно з підрахунками, при температурі в +32°C башта “витягується” на чотири сантиметри).

Нині серед телевеж у різних країнах та континентах, виготовлених із різних матеріалів, наша – 17-та за висотою. До будівництва київської телебашти була найвищою спорудою в Україні.

Загальна вага телебашти Вінниці складає близько 450 тон. Коли кожних п’ять років її перефарбовують, то на це йде біля 4 тон олійної фарби. А свій перший капремонт із моменту будівництва телевежа пройшла на початку 2000-х.

Видно за 30 км

Вінницька щогла стала четвертою спорудою в країні (після Києва, Харкова та Рівного), куди окупанти поцілили, щоб зникло ефірне мовлення. Втім, уже за кілька днів теле- та радіосигнал були відновлені.

Щоб побачити вежу, не варто йти до неї. На сам об’єкт ви потрапити не зможете. У цьому немає потреби – її видно в радіусі 30 км.

Володимир ПРИСЯЖНЮК, “СічНьюз”,
фото Сергія Олійника

Читайте також

«Музичні посиденьки» і краєзнавча конференція: мистецька афіша Вінниці

Вперше в Україні створили віртуальний збірник старовинних цвинтарів

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top