Розпочався Різдвяний піст: що заборонено у цей період
Сьогодні, 15 листопада, розпочинається Різдвяний піст. Він буде тривати до 24 грудня. Цей період для багатьох вірян є часом тілесного та духовного очищення.
Протягом 40 днів для вірян накладається заборона на вживання м’яса, яєць і молочних продуктів. Крім харчових обмежень, також діють духовні: не можна лаятися, сваритися, піддаватися шкідливим звичкам.
Харчові обмеження
Різдвяний піст ділиться на три етапи.
Перший етап – з 15 листопада по шосте грудня. По середах і п’ятницях прийняте сухоїдіння, по понеділках можна їсти гарячу їжу, не заправлену олією. В інші дні дозволяються страви з олією, а також вино і риба.
Другий етап – з 7 по 18 грудня. У понеділок, середу і п’ятницю – сухоїдіння. У вівторок і четвер дозволяється гаряча їжа з олією, а у вихідні ще й риба і вино.
Третій етап – з 19 по 24 грудня. Це найсуворіший період посту. У вівторок і на вихідних можна їсти страви з олією, у четвер – без олії. Понеділок, середа і п’ятниця – сухоїдіння.
Що таке сухоїдіння
Сухоїдіння в піст – це відмова від термічно обробленої їжі. У такі дні можна їсти сирі овочі та фрукти, сухофрукти, горіхи, зелень, оливки. Сухоїдіння обов’язкове тільки для ченців. Звичайні віряни можуть дотримуватися його за власним бажанням для додаткового подвигу
Хто може не поститися
Поститися в Різдвяний піст чи ні – справа кожного. Посту можна не дотримуватися дітям, вагітним жінкам, власникам хронічних хвороб та військовим. Але утриматися від шкідливих звичок і лайки варто всім вірянам.
Якщо вам важко одразу відмовитися від м’ясної їжі, то можна почати з маленьких кроків. Наприклад, відмовитися тільки від м’яса, але їсти яйця та молочні продукти.
Яна ТИХОЛАЗ, “СічНьюз”
Читайте також
Чи має бути вища освіта в Україні дорогою, коментує експерт «СічНьюз»
У конюшні під Вінницею безкоштовно катають дітей переселенців