skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс

Рятувальники розповідають, чому небезпечно чіпати збиті дрони чи ракети

Щодня Україна страждає від ракетних ударів, артобстрілів та дронових атак. У нашій країні немає абсолютно безпечних місць. А після кожної повітряної тривоги прибуває роботи рятувальникам, саперам та піротехнікам, адже на територіях знаходять залишки вибухонебезпечних пристроїв.

Чверть України забруднено вибухівкою

Сьогодні Україна – найбільш замінована країна у світі. За офіційними даними, сьогодні близько 26% території держави забруднено мінами та вибухонебезпечними боєприпасами. Більше чверті території України може бути небезпечною для будування, садівництва, обробки земель і звичного відпочинку в лісі чи біля водойм. Смертоносні привіти російського ворога прилітають і до сусідніх країн. Сьогодні безпілотник знайшли на території Молдови.

Вінниччина – відносно спокійна область, проте і у нас знаходять уламки ракет, безпілотників. Найчастіше такі небезпечні «подарунки» від рашистів знаходять аграрії в полях під час сільгоспробіт, у лісах; іноді уламки смертоносної зброї падали на вулицях населених пунктів. Допоки вінничани поводилися з такими знахідками адекватно, тому серед населення Вінниччини не зафіксовано травматизму, спричиненого детонацією вибухонебезпечних предметів. Про це «СічНьюз» розповіла речниця Головного управління ДСНС у Вінницькій області Оксана Урбанська:

На щастя, нам невідомі такі випадки, коли люди знаходили б вибухонебезпечні предмети та здійснювали механічний вплив і внаслідок цього травмувалися. У цьому плані вінничани свідомі. І при виявленні вибухонебезпечних предметів, які можуть становити загрозу, одразу ж звертаються до спецслужб на лінію «101», «102». Уповноважені особи виїжджають, проводять ідентифікацію невідомих предметів, здійснюється вилучення і знешкодження цих предметів. Бувають випадки, що їх знешкоджують на місці виявлення.

Небезпечні відгуки 80-річної давності

– Де найчастіше знаходять небезпечні предмети?

– Здебільшого під час проведення земляних робіт. Але це стосується і небезпечних предметів попередніх воєн. До цих пір наші підрозділи виїжджають на такі виклики. З початку року вінницькими піротехніками здійснено120 виїздів, в результаті чого знешкоджено 260 вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни. Сьогодні знешкодили артилерійський снаряд часів Другої світової війни калібром 76 мм. Його знайшли у Хмільницькому районі, Глухівецька громада, на території приватного домогосподарства, під час проведення будівельних робіт. Цього літа рятувальники виїжджали до 13-го ліцею м. Вінниця. Там при прокладанні комунікації до укриття було знайдено 250-кілограмові авіабомби з часів Другої світової. Таких випадків досить багато.

Безпечна поведінка збереже життя

Що робити, коли все ж виявили таку знахідку?

Чи то сучасна вибухівка, чи з минулих війн, але для такої знахідки є певний алгоритм дій. Людина має обов’язково його дотримуватися і вчити дітей змалку. Отож, пам’ятаймо:

  • Ні в якому разі не торкатися невідомого предмета;
  • Не здійснювати ніяких впливів на предмет;
  • Відійти на безпечну відстань і зателефонувати за номером «101» або «102»;
  • Відходити тим самим шляхом, яким прийшли до знахідки;
  • При можливості промаркувати місце виявлення. Наприклад, залишити елементи одягу, шарф, папірець, гілку;
  • І навіть телефонувати, відійшовши на певну відстань. Хоча б на 20 метрів.

Тематика мінної безпеки дуже розвинена в Україні. Розроблено багато інформаційних кампаній, спрямованих на запобігання травмування від детонації вибухівки. Для дітей розроблено багато програм, дидактичних матеріалів, брошури, буклети, настільні ігри.

Щоб підвищити обізнаність українців щодо мінної безпеки, запущено інформаційну кампанію «Помічай зміни».

Не буває безпечних мін, пам’ятаймо. Адже краще запобігти трагедії!

Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»

Читайте також

На Вінниччині знайшли уламки безпілотника із нездетонованою частиною

У Сумах ракета влучила у центр – місцева мешканка поділилася деталями із «СічНьюз»

З початком опалювального сезону стрімко зростає кількість пожеж

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top