skip to Main Content

Скільки коштує оздоровитися у термальних водах Закарпаття

Відпочинок у Закарпатті не потребує сезону. Люди часто їдуть до гір, щоб насолодитися заворожуючим краєвидом, подихати свіжим повітрям та оздоровитися на термальних водах.

Здавна термальні води вважаються чудовим поєднанням відпочинку, лікування та насолоди. Особливо на Закарпатті. Це пов’язано з його тектонічною будовою, адже тут в земній корі є багато розломів різної глибини і поверхневі води розломами проникають в надра, нагріваються й насичуються мінералами, а потім під тиском витісняються на поверхню.

Кореспондентка “СічНьюз” побувала на Закарпатті та дізналася, скільки коштує там оздоровитися.

В середньому ціна відпочинку на термальних водах – 250-350 гривень за дві години й за повний день 450-500 гривень. Однак для пенсіонерів, людей з інвалідністю та військовим ЗСУ є знижка.

В середньому учаснику бойових дій відпочинок на термальних водах  обійдеться в 100 гривень, як за дві години, так і на цілий день.

Пенсіонерам (за віком від 60 років) – 200 гривень за дві години та повний день – 450 грн.

В ціну входить купання в термальних басейнах, бочки із лікувальною водою, басейни із прісною водою звичайної температури, лазні, сауни. За окрему плату можна відвідати масажі та соляну кімнату. Вартість соляної кімнати 100 гривень. Однак в деяких комплексах вона входить у вартість.

Чим корисні термальні води

Термальна вода має лікувальні властивості, в ній міститься велика кількість брому та йоду. Бром має заспокійливі властивості на людське тіло. Курс лікування складає 10-15 процедур.

Термальна вода допомагає вилікувати:

  • Хвороби органів руху і опори. Артрити і поліартрити (ревматоїдний, ревматичний, бруцелезний, гонорейний та ін) запальні захворювання хребта (анкілозуючий спондилоартрит, спондиліти та ін.) дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів і хребта (деформуючі остеоартрози, спондильоз спондилоартрози, остеохондрози і ін.) захворювання періартікулярних тканин (періостіти, тендовагініти, бурсити) захворювання м’язів (міалгії, міозити), стан після травми і пошкоджень суглобово-м’язового апарату.
  • Хвороби нервової системи. Хвороби і наслідки травм периферичної нервової системи (радикулоневрити, плексити, радикуліти, поліневрити, солярита, гліоніти та ін.) та центральної нервової системи (залишкові явища менінгіту, травм спинного та головного мозку, арахноідітів та ін.)
  • Хвороби порушення обміну речовин і ендоікринної системи. Ожиріння, подагра, цукровий діабет, сечокислий діатез, гіпотеріоз та ін.
  • Хвороби серцево-судинної системи, міокардичний кардіосклероз, недостатність мітрального клапана, початкові появи гіпертонічної хвороби серцево-судинної системи: міокардіческій кардіосклероз, недостатність мітрального клапана, початкові прояви гіпертонічної хвороби, гіпотонічна хвороба, облітеруючі захворювання периферичних судин, пост тромбофлебітичний синдром, варикозне розширення вен та ін.
  • Хвороби гінекологічні. Хронічні сальпінгіти та еофаріти, параметрити і пепемітрити, безпліддя.
  • Хвороби, пов’язані з захворюваннями органів дихання. Захворювання не туберкульозного характеру, бронхіальна астма без періодичних важких нападів, емфізема легенів без вираженого кардіопульмонального синдрому.

Користь соляної кімнати

Соляна кімната – штучно створений мікроклімат, близький за параметрами до умов підземних соляних печер. Користь соляної кімнати полягає в системному впливі на людський організм.

Керований мікроклімат відтворюється за допомогою медичного обладнання, яке насичує повітря частинками сольового аерозолю розміром 1–5 мк в необхідній концентрації та підтримує її на рівні від 14 до 20 мг/м3.

Під час перебування в галокамері мікрочастинки солі проникають у найвіддаленіші відділи бронхіального дерева, осідають на шкірі. Вони чинять імуномодулюючу, бронходренажну, протизапальну дії. Сіль також має виражений позитивний вплив і на шкіру. Пригадайте, як покращується її стан після перебування на морських курортах. Показання до відвідування соляної печери є наступними:

  • бронхіальна астма поза періодом загострення;
  • рецидивуючі бронхіти;
  • алергічні захворювання дихальних шляхів;
  • період відновлення після перенесених гострих респіраторних вірусних інфекцій;
  • бронхіт курців;
  • захворювання лор-органів;
  • шкірні патології, у тому числі й хронічні (нейродерміти, псоріаз, екзема, вугри, дерматити, надмірна сухість, знижений тонус, подразнення);
  • синдром хронічної втоми;
  • неврози, депресії.

Відвідування соляних кімнат є корисним і для дітей. Проведення часу в приємній обстановці сприяє покращенню самопочуття та настрою. Для отримання ефекту спеціалісти рекомендують пройти 10–15 сеансів тривалістю 40–50 хвилин кожен.

Протипоказання для відвідування термальних вод та соляної кімнати

На жаль, термальні води – не панацея і не всі можуть скористатися її цілющими властивостями.

Основні протипоказання для відвідування термальних джерел – це гіпертонічна хвороба 3-4 ступеня, патології судинної системи на пізніх стадіях, важкі серцеві хвороби, вагітність та цукровий діабет.

Щодо соляних кімнат, то це страх замкненого простору, гострі періоди хвороб, захворювання нирок, інтоксикація організму, підвищена температура тіла, туберкульоз, кровохаркання, хронічна серцева недостатність, злоякісні пухлини або підозра на їх наявність, деякі системні захворювання.

Яна ТИХОЛАЗ, “СічНьюз”

Поділитися
5 2 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top