skip to Main Content

У вінницькому центрі реабілітації бійців лікуватимуть безкоштовно

«Біль – не вічний, і його можна позбутися завдяки усвідомленню і розумінню, як з ним працювати», – гасло, під яким у Вінниці відкрили центр лікування болю та реабілітації «Прометей». Ініціатива його створення належить лікарям Дмитру Дмитрієву та Сергію Коваленку, а також ветерану російсько-української війни Святославу Ніколайчуку. Їм вдалося залучити донорські кошти для закупівлі необхідного обладнання, із ремонтом приміщення допомогла міська рада. Для учасників російсько-української війни всі послуги – безоплатні. Допомогу клієнтам центру надаватимуть на сучасному обладнанні, використовуючи провідні закордонні практики, зокрема VR-технології, інформує сайт Вінницької міськради.

Переважно працюють волонтери

З початку повномасштабного вторгнення, на жаль, є чимало поранених, які зазнали ампутації кінцівок, і більшість із них зіштовхується із больовим синдромом. Тому створення таких просторів є важливим, аби наші військові могли вчасно отримувати необхідну допомогу.

Одним з перших пацієнтів закладу став Микита Маказан. Чоловік родом із Маріуполя. З початку великої війни служив у одній з окремих аеромобільних бригад ДШВ ЗСУ. Влітку минулого року отримав поранення – зазнав ампутації правої нижньої кінцівки. Чоловік розповідає, відчував постійний біль, через яку не міг навіть спати.

Раніше я й не думав, що VR-технології можуть лікувати. Насправді ж усе зовсім інакше. Через те, що твій мозок весь час сконцентрований на болі, ти не можеш просто взяти і відволіктися на щось інше. VR допомагає перестати зациклюватися на болі, і мозок переключає увагу на інші задачі. Організм звикає до цього стану і фантомний біль майже зникає. Я відчув результати уже після першого заняття, – говорить ветеран.

Отримавши власний досвід боротьби із фантомним болем за допомогою VR, Микиті запропонували роботу в центрі. Тепер він допомагатиме іншим військовим долати біль за допомогою сучасних технологій. Микита – перший офіційно працевлаштований працівник «Прометея». Інші фахівці, провідні медики Вінниччини, нині працюють на волонтерських засадах. Основна мотивація – допомога пораненим Захисникам та Захисницям.

Лікування больового синдрому

Головним спеціалістом центру є Дмитро Дмітрієв. Він лікар, доктор медичних наук, професор Вінницького національного медичного університету. У центрі займається лікуванням фантомного та хронічного болю, а також інших видів больового синдрому.

– Нині, на жаль, дуже великий потік поранених хлопців та дівчат. І лікарнях просто фізично не встигають займатися лікуванням різного виду больових синдромів. А хтось має цим займатися, адже відсоток хронізації після поранення – приблизно 60-70%. Тобто якщо у військових було поранення, то з десяти осіб – шестеро будуть мати хронічний больовий синдром, – розповідає лікар.

Збирають інноваційні технології

У центрі «Прометей» планують зібрати всі інноваційні технології для лікування больового синдрому, використовуючи, зокрема, закордонний досвід. У більшості випадків – це США та Ізраїлю, які десятиліттями знаходяться у військових конфліктах, розповідає співзасновник центру Святослав Ніколайчук.

– Після того. як ветерани проходять лікування в системі державних реабілітаційних закладів, де їм надають базові послуги, протезування та інше – вони повертаються додому, у свою громаду. І якщо у людини є цей фантомний біль, він уже на десятиліття. І саме тут вступаємо ми, і допомагаємо цей біль або мінімізувати, або є випадки, коли під час лікування він зникає взагалі, – додає Святослав Ніколайчук.

Для розвитку центру його співзасновники залучають різне фінансування – це і грантові кошти, і благодійні фонди та організації. Зокрема, ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», ГО людей з інвалідністю «Самодопомога», Міжнародна організація з міграції ООН, Ветеранський фонд, МХП, Ротарі Клуб Вінниця, Вінницький бізнес-клуб, ГО «Вінницький бізнес клуб», ГО «ПАРР».

Якими будуть послуги

Нині центр працює і надає ті послуги, які не потребують медичної ліцензії. Як тільки отримають усі медичні дозволи – запрацюють, зокрема, наступні послуги:

  • діагностика болю та критичних проявів;
  • психологічна допомога, психотерапія та травмотерапія;
  • фізреабілітація: розпрацювання системи опорно-рухового апарату із застосуванням новітніх технологій для формування системи розблокування фантомного та хронічного болю;
  • лікування болю з використанням інноваційних методів;
  • віртуальна реальність, сучасні технології;
  • адаптація: навчання сім’ї та ветеранів переживати біль;
  • підготовка до біонічного протезування;
  • кроки, пов’язані з реабілітацією і адаптацією в середовище;
  • підготовка до функціонування біонічного протезування.

Довідка

Контакти реабілітаційного центру лікування хронічного та фантомного болю «Прометей»: 099 255 90 09, 097 255 90 09, 073 255 90, 09. Сайт – gss.org.ua

Фелікс ЖАНІН, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top