skip to Main Content

Вінничани продовжують нелегально вирощувати нарковмісні рослини

З метою виявлення та знищення нелегальних посівів нарковмісних рослин – маку та конопель, у Вінницькій області поліцією проводиться комплекс превентивних заходів. Так, 20 червня, на території присадибної ділянки жителя Бершадської громади місцеві працівник поліції виявили близько 500 кущів маку. За цим фактом відділом поліції №1 Гайсинського райуправління розслідується відповідне провадження. Про це інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.

Згідно зі статтею 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин чи конопель у кількості до десяти рослин – тягнуть за собою накладення штрафу до 1700 гривень з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин. Якщо ж кількість таких рослин більша, то особі, яка їх вирощувала, загрожує кримінальна відповідальність.

Відповідно до статті 310 Кримінального кодексу України, за незаконний посів або вирощування снодійного маку в кількості від 100 до 500 рослин, конопель у кількості від 10 до 50 рослин передбачена відповідальність у вигляді штрафу до 8500 гривень, арешту на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 3 років.

Звертаємось до громадян з проханням повідомляти до поліції інформацію, щодо незаконних посівів нарковмісних рослин за телефоном «102», – інформують правоохоронці.

За незаконний посів або вирощування снотворного маку понад 500 рослин або конопель у кількості понад 50 рослин передбачено позбавлення волі на строк від 3 до 7 років. Посіви маку на території нашої держави дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності.

Володимир ПРИСЯЖНЮК, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top