“Вінницькі” херсонці відзначили другу річницю звільнення
«Херсон – це Україна!» – скандували і плакали всі ми два роки тому, коли неймовірне стало реальністю: Збройні Сили України визволили місто-герой. 11 листопада 2022 року Херсон та правий берег регіону наші захисники звільнили від 8-місячної окупації росіян.
Сьогодні на Європейській площі у Вінниці жителі Херсонщини, які є внутрішньо переміщеними особами, прийшли на зустріч, щоб згадати ще раз цю важливу подію і вшанувати пам’ять полеглих Героїв Херсонщини.
Об’єднати усіх херсонців
Ольга Дернова, начальниця управління культури та креативних індустрій Вінницької обласної військової адміністрації, вважає, що підтримка для переселенців із Херсонщини дуже важлива:
Сьогодні – друга річниця визволення Херсона. На території Вінницької області проживає багато внутрішньо переміщених осіб саме з Херсона та області. Управління культури багато співпрацює з херсонцями через засоби культури, заходи разом із різними організаціями, спільнотами. Зрозуміло, що цей день для них, як і для нас усіх, дуже важливий. Тому сьогодні тут, в центрі міста, відбувається ця зустріч. Ми хотіли об’єднати усіх людей і нагадати, що війна триває і визволення решти міст – попереду.
Сльози на очах
На зустріч прийшли і приїхали люди різного віку, багато – з дітьми. В руках тримали жовто-блакитні стяги, а з очей змахували сльози. Більшість із них навіть навідатися додому не можуть, бо на окупованих землях у їхні домівки заселилися вороги.
Олена, переселенка з Херсонщини, розповіла «СічНьюз», що сьогодні приїхала до Вінниці побачити односельчан:
Я – мешканка Херсонської області, Генічеський район, село Іванівка. Лівий берег. Проживаю наразі у Гнівані (під Вінницею), орендуємо житло. Евакуювалися з Херсонщини, їхали в Чернівецьку область. Зупинилися переночувати у Гнівані, так і залишилися в містечку на Вінниччині.
Щоб побачити “своїх”
Олена працює онлайн у селищній раді. Приїхала на акцію, щоб побачити «своїх». Земляки з’їхалися з різних куточків України – хто з Тернополя, хто із Кривого Рогу. Переселенці з правого берега хоч можуть навідатися, побачити домівку, а наша громада – під окупацією.
Ми теж не розуміли Донбас, поки самих не торкнулася біда… Війна триває, а для нас визволення – попереду, – додала вона.
Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»,
фото автора
Читайте також
Історія херсонця, який поборов наркотичну залежність, обравши спорт
Річниця після аварії на Каховській ГЕС – розповідь жительки Херсону