skip to Main Content

Вінницькі прокурори звинувачують у підтримці війни лідерів Башкортостану

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури главі Республіки Башкортостан рф та голові адміністрації міського округу Уфи повідомлено про підозру за фактами фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України. За даними обвинувачення, очільники російської республіки та її столиці від початку повномасштабного вторгнення рф на територію України здійснюють матеріальне та фінансове забезпечення потреб російських військових формувань на тимчасово окупованих територіях. Про це інформує пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Використовуючи свій політичний вплив та адміністративні ресурси, підозрювані особисто віддавали розпорядження про придбання для армії рф військової техніки, обладнання, амуніції, засобів індивідуального захисту, медичних препаратів, продуктів харчування, будівельних матеріалів тощо.

Матеріальні ресурси відправляються, в тому числі, в Україну, де окупаційні війська виконують завдання із захоплення українських територій.

Про підтримку учасників «сво» лідери Башкортостана звітують перед громадянами у форматі текстових, фото- й відеопублікацій в медіа, називаючи це «відправкою гуманітарних конвоїв в зону СВО». Встановлено, що кожен такий конвой складався з кількох десятків вантажних автомобілів, а восени 2023 року було прозвітовано про «сотий ювілейний гумконвой».

За вказаний злочин передбачено до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

Володимир ПРИСЯЖНЮК, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top