У Вінниці відкривається виставка, де будуть представлені американські художники
Першого серпня, о 18.00, у вінницькому Культурному Центрі «Галерея ХХІ» (вул. Архітектора Артинова, 12а) відкривається виставка ленд-арту «Міфогенез». Як повідомив «СічНьюз» її куратор, відомий художник Олександр Нікітюк, вона проходитиме за підтримки Євросоюзу.
Вхід – вільний
На виставці будуть представлені картини митців із різних кінців України та закордонні. Зокрема, зі США. Загалом роботи надали близько 25 художників, – сказав Олександр Нікітюк. – Темою виставки є ленд-арт, тобто мистецтво довкілля.
Вхід на виставку буде вільним, безкоштовним! Вона триватиме десять днів.
Олександр Нікітюк нагадав, що фестиваль «Міфогенез» існує із 2006 року. Кілька років він був призупинений в зв’язку із карантином через пандемією і війною. Тепер цей проект відроджується.
З чого починалося
Цього року, з 30 травня по друге червня вперше за останні три роки відбувся пленер Міжнародного фестивалю мистецтва довкілля. В ньому прийняли участь десять митців з різних міст України та США. Два митця працювали в проекті онлайн. Десять проектів представили художники з міста Вінниця.
Результатом стало створення експозиції, складеної з фото- та відеодокументації творчих робіт учасників проекту. Й видано друкований буклет каталог цьогорічного фестивалю.
Концепція проєкту
Головна концепція проєкту залишилась незмінною. “Міфогенез”, як визначення створення, продукування новітнього міфу є назвою проєкту, який визначає його тематику. Створені учасниками, в контексті загальної назви об’єкти мистецтва довкілля, виконують завдання “Міфогенезу” і візуалізують відчуття сучасності через художній образ.
Результатом є виникнення дискурсивного поля між глядачем і створеним художниками новітнім міфологічним простором.
Особливість виду мистецтва
Особливість мистецтва довкілля, як напрямку і форми сучасного мистецтва, в інтимності самого творчого процесу. Художники творчо досліджували, взаємодіяли з природно – історичним середовищем скіфського городища непублічно, створюючи та ретельно документуючи таку взаємодію для можливості донести до глядача творчі результати у вигляді художнього продукту в фото та відео форматі.
Проєкт надав можливість митцям, що працюють в напрямку ленд-арту та енвайронмент-арту в Україні, продовжити творчу практику в кризові часи, самореалізуватись, створити та донести до глядача особисте послання мистецьким засобом.
Михайло ШАФІР, «СічНьюз»