skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс

Вчителі вимагають зберегти можливість дистанційного навчання

На сайтів електронних петицій Кабміну зареєстровано звернення директора Лисичанського ліцею №4 Андрія Живаги. Йдеться про недопущення видання наказу МОН «Про затвердження змін до деяких наказів Міністерства освіти і науки України» в редакції проєкту, оприлюдненого для громадського обговорення Міністерством освіти і науки України. Є серйозне побоювання, що таким чином дистанційні класи для переселенців почнуть ліквідовувати.

– Вивчивши проєкт наказу «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства освіти і науки України» пройшло обговорення пропозицій МОН щодо змін до наказів серед вчителів нашого колективу. Обурення викликають наступні зміни. Зокрема, доповнення «На час дії особливого періоду мінімальна наповнюваність дистанційного класу становить 20 учнів.

У випадку неможливості сформувати дистанційний клас через недостатню кількість учнів одного року навчання (менше мінімальної наповнюваності) допускається створення дистанційного класу з меншою наповнюваністю ніж 20 учнів, але в будь-якому випадку не менше п’яти учнів та не більше одного такого дистанційного класу на територіальну громаду, – пише автор звернення.

Також у зверненні звертається увага, що зарахування (переведення) на дистанційну форму чи продовження здобуття загальної середньої освіти за дистанційною формою в закладах освіти, розташованих поза межами населеного пункту, здійснюється за наявності однієї з таких умов (обставин):

  • у закладах освіти, розташованих в населеному пункті, у якому особа має задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування), відсутні вільні місця для зарахування на очну (денну) форму здобуття загальної середньої освіти;
  • заклади освіти, розташовані в населеному пункті, у якому особа має задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування), не забезпечують чи припинили забезпечувати здобуття загальної середньої освіти в очній (денній) формі на відповідному рівні повної загальної середньої освіти чи році навчання учня;
  • освітня діяльність всіх закладів освіти, розташованих в населеному пункті, у якому особа має задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування), зупинена.

– На нашу думку такі зміни суперечать чинному законодавству в сфері освіти щодо права вибору форми навчання та закладу освіти. Це виключно право батьків, якого їх позбавляють. Батьків учнів задовольняє дистанційне навчання з причини нестабільної безпекової ситуації в країні та необхідності змінювати місце проживання. Під час дистанційного навчання учні нашого ліцею мають можливість навчатись в гнучкому режимі. Крім того, вчителі в повній мірі володіють цифровими інструментами та формами надання освітніх послуг в дистанційному режимі, забезпечені технічно, працюють системно за розкладом в синхронному режимі. Більш того, протягом двох останніх років учні ліцею отримали від міжнародних партнерів понад 120 ноутбуків для навчання. Моніторинг успішності учнів показує стабільні результати, які не змінились порівняно з довоєнним періодом. Взагалі, Луганська область за результатами ЗНО/НМТ 2023 року, яка вся працювала онлайн, посіла 2 місце після Львівської, залишивши позаду УСІ області країни разом з містом Києвом, які працювали офлайн. Тому знищення дистанційної освіти, яке відбудеться після таких змін до наказів – це ніщо інше, ніж спроба зекономити кошти на наповненні учнями офлайн шкіл інших регіонів за рахунок шкіл окупованих областей.

Зазвичай, в серпні школи починають працювати з педради, на якій вирішують питання організації своєї роботи на рік. Дуже прикро, що цей рік ми вимушені починати з боротьби за своє існування, оскільки профільне Міністерство активно намагається провести дискредитацію освіти окупованих областей. Більш того, вчителями та батьками учнів такі дії сприймаються, як дискримінація внутрішньо переміщених осіб та сіють зневіру в перемогу.

Просимо Міністерство освіти утриматись від невиважених рішень та надати можливість мешканцям окупованих областей, які є внутрішньо переміщеними особами, вимушеними емігрантами в країнах світу, скористатись своїм правом на освіту, закріпленим в Законах України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Конституції України, – йдеться й зверненні.

Фелікс ЖАНІН, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top