skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс

Рустем Умєров спростував чутки про відставку Кирила Буданова

Останнім часом в українському інформаційному просторі почали активно поширюватися чутки про можливу відставку очільника Головного управління розвідки (ГУР) Кирила Буданова. Правда це чи ні, розбиралася журналістка «СічНьюз».

Наразі не обговорюється

Міністр оборони України Рустем Умєров чітко заявив, що питання про відставку Кирила Буданова наразі не обговорюється. Таку інформацію він надав під час засідання комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, яке відбулося першого жовтня.

Система Міністерства оборони України – Збройні сили, ГУР і ДССТ під час воєнного стану є закритим периметром. Це означає, що всі процеси всередині мають бути чіткими та контрольованими. Будь-які зовнішні чи внутрішні спроби вплинути на них – неприпустимі, – йдеться у дописі Умєрова.

Заяву Умєрова підтвердив народний депутат Юрій Мисягін, зауваживши, що міністр безпосередньо відповів на запитання щодо можливих змін у керівництві ГУР.

Також цю позицію підтримав ще один член комітету Федір Веніславський, додавши, що ніяких дискусій щодо заміни Буданова наразі немає.

Щоб дестабілізувати ситуацію

Народний депутат Юрій Мисягін сказав, що спекуляції навколо Буданова спрямовані на дестабілізацію ситуації всередині країни. Він підкреслив, що наразі немає ані об’єктивних, ані політичних підстав для звільнення очільника ГУР.

Чутки про можливу зміну керівництва ГУР активізувалися наприкінці вересня, коли міністр оборони звільнив двох заступників начальника ГУР — Віктора Зайцева та Ігоря Остапенка.

Однак, за даними ЗМІ, це звільнення не було погоджене з самим Будановим. Зокрема, депутат Сергій Рахманін в інтерв’ю для NV повідомив, що інформація про можливу відставку Буданова циркулює вже певний час. Водночас радник міністра оборони Кирило Тимошенко зазначив, що ці чутки можуть бути хибними.

Буданов на чолі ГУР: основні здобутки

Кирило Буданов очолив Головне управління розвідки понад чотири роки тому, п’ятого  серпня 2020 року.

За цей час на його рахунку є такі успішні напрямки діяльності:

  • знищення далекобійними дронами українського виробництва арсеналів та складів зі зброєю вглибині території РФ;
  • вигнання основних сил Чорноморського флоту з тимчасово окупованого Криму – спільно із СБУ і ВМС;
  • десантування й диверсії на морському узбережжі Криму, на поки що підконтрольній РФ частині Херсонщини та на “вишках Бойка”;
  • підготовка до Курської офензиви (наступальної операції);
  • взаємодія зі збройними підрозділами російської опозиції та поневолених Москвою народів – РДК, Легіоном “Свобода Росії”, “Сибірським батальйоном”, батальйоном імені Шейха Мансура тощо.

Яна ТИХОЛАЗ, “СічНьюз”

Читайте також:

«Прощавай, руській мір» – такий напис зустрічає гостей Тульчина 

В Умані у День захисників України герої отримали заслужені нагороди

Поділитися
5 1 голос
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top