Почалося роздержавлення ТБ, а засновників ТГ-каналів попросять «відкритися»
Про це повідомив у Вінниці, на зустрічі із редакторами регіональних ЗМІ, член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України Максим Онопрієнко. Він нагадав, що друковані ЗМІ вже давно пройшли процес роздержавлення, а тепер настав час цього для каналів радіо і телебачення. Зрозуміло, все це відбувається в рамках чинного законодавства. Виявляється, юридично процес складний, він займає близько півроку. На Вінниччині жодне із комунальних ЗМІ ще його навіть не почало, але в деяких інших регіонах вже «процес пішов».
Торкнулися й проблем друкованих видань. В першу чергу йшлося про складнощі із доставкою та передплатою преси до сільської місцевості. В деяких селах немає навіть Інтернету, тому свіжа газета є чи не єдиним джерелом достовірної інформації. Тому Національній раді з питань телебачення і радіомовлення України після задокументованих і оприлюднених неприємних інцидентів навіть довелося звертатися за допомогою до керівництва «Укрпошти»
Серед інших порушених на зустрічі питань ще одне важливе стосувалося регулювання телеграм-каналів, які стали популярними у останні роки і перетворилися у справжні ЗМІ. Максим Онопрієнко пояснив позицію Нацради із цього приводу. Вона наполягатиме на відкритті реєстру засновників телеграм-каналів, щоб у разі гострої необхідності було б кому зробити зауваження, як це робиться з іншими видами ЗМІ в Україні. А ось про закриття чи тотальний контроль на ТГ-каналами мова не йшла.
Після наради із редакторами був проведений тренінг із регіональними журналістами. На нього були запрошені й представники сайту «СічНьюз». Адже наш незалежний ресурс нещодавно отримав ліцензію Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та відповідний офіційний статус.
Фелікс ЖАНІН, «СічНьюз»
Читайте також:
Історія вілли архітектора Артинова у Вінниці
Рустем Умєров спростував чутки про відставку Кирила Буданова