“Жива книга” для вінничан: розповідатимуть історії турботи про дітей
Завтра, 17 жовтня, з 12:00 до 16:00 вінничан запрошують на зустріч “Жива книга”: відверті історії турботи про дітей”.
Вона пройде в арт-просторі “ЕтноЧари” (Вінниця, вул. Магістратська, 52). До офіційного початку організатори запрошують всіх ознайомитись з арт-простором та гончарним мистецтвом у супроводі музикантів. Реєстрація учасників запланована з 11-ї години.
Нині у Вінницькій області сім сімей патронатних вихователів, які разом із помічниками надають професійний догляд, виховання та реабілітацію дітям, що тимчасово не можуть проживати у своїх сім’ях. Сотні хлопчиків та дівчат на Вінниччині потребують влаштування в родини, а не до інституційних закладів, кажуть організатори.
Люди-“книжки”
Зустріч відбудеться форматі «живої книги» за участю людей-«книжок»:
- патронатних вихователів;
- молодих людей, які в дитинстві були в сімейній формі виховання;
- усиновлювачів;
- вихователів ДБСТ, які мають досвід спілкування з дітьми що влаштовані із інституційних установ та дітьми, що потрапили в сім’ю з патронатних родин;
- представників громад, де розвивають послугу патронату та інші форми сімейного виховання;
- експертів з розвитку патронату.
«Читачі» «живої книги»
Хто такі «читачі» «живої книги»? Це активні учасники зустрічі, які ставлять запитання «живим книжкам» та долучаються до дискусії.
У всіх буде можливість поспілкуватися про те, які стереотипи заважають людям ставати патронатними вихователями, прийомними батьками чи створювати дитячі будинки сімейного типу; до яких труднощів під час адаптації дитини у новому оточенні необхідно бути готовими; чи вистачає фінансового забезпечення для дітей, які перебувають під патронатом або в інших формах сімейного виховання.
Родина для кожної дитини
Уточнити деталі можна у регіонального координатора проєкту Вінницької області Тетяни Галузинської (093)922-00-73
Зустріч організована в рамках проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». І виконується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Партнерством «Кожній дитині», Міністерством соціальної політики України, Національною соціальною сервісною службою України, Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Європейського Союзу та Австрійської Агенції Розвитку (ADA).
Фелікс ЖАНІН, “СічНьюз”
Читайте також
Як вінничани оцінюють можливу заборону використання російської на перервах