skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

Вінницькі онкологи навчають сімейних лікарів діагностувати ранні форми раку

Найчастіше хворіє жінка, а помирає чоловік – це не чорний гумор, а сучасне прислів’я наших онкологів. У підтвердження – невтішна статистика захворюваності на рак серед представників сильної статі. Вона зумовлена не лише шкідливими звичками, а й низьким рівнем обстеження та діагностування хвороби.

На тренінгу представляли багато досліджень, статистики та наочності онкологи Подільського регіонального центру онкології. Він пройшов у HUB «Місто змістів». Це була зустріч із сімейними лікарями з Вінниччини. Говорили про те, як вони можуть допомогти на ранніх етапах боротьби з раком, і що ця хвороба – не вирок.

Доступність лікування – запорука одужання

Провідні онкологи Вінниччини знайомили із найсучаснішими методами ранньої діагностики раку, акцентуючи, що сімейні лікарі можуть відіграти ключову роль у вчасному виявленні онкологічних захворювань. Зустріч відбулася в рамках проєкту «Сміливі знати».

Керівник Подільського регіонального центру онкології Сергій Перегончук наголосив на доступності обстеження та лікування онкологічних захворювань для населення:

Всі послуги, що надає центр, за умови наявності направлення сімейного лікаря, є безоплатними. Якщо вам пропонують інше – це є корупцією. І якщо є такі факти, то готовий це дізнатися особисто, щодня з 9-ї до 15-ї години в поліклініці центру.

Доступніше послуги обласних онкологів стають через відмову від «живої черги». Її можна не боятися, бо існує попередній запис. Якщо необхідно дообстеження в центрі, то запис складають із врахуванням запасу часу, відповідно до маршруту пацієнта.

Вінницькі онкологи проти тютюнопаління

Найпоширенішим у пацієнтів відділення пухлин голови та шиї є різні види раку шкіри. І перша стадія захворювання (так званий благородний рак) має досить великий відсоток успішного лікування на початковій стадії.

У онкоцентрі лікуються пацієнти, що мають рак губи, слинної залози тощо.  Фахівці наголошують, що більша частина таких пацієнтів – це чоловіки, які палять. Тому сімейні лікарі мають особливо звертати увагу на представників цієї групи ризику.

Куріння активне, пасивне, а також такі модні серед молоді електронні сигарети (вейп) є причиною захворювання на рак легенів (у 90% хворих), стравоходу і навіть матки.

Здоровий спосіб життя, відмова від паління та алкоголю, правильне харчування, повноцінний сон, фізична активність та зниження стресового фактору – це ключові моменти профілактики онкозахворювань. Але регулярний самоогляд, щорічний медичний огляд допомагають попередити хворобу або виявити її на ранніх стадіях.

Чи проходять вінничани обстеження на рак?

Насправді далеко не кожен сімейний лікар нагадує своїм пацієнтам про обстеження, які стають обов’язковими з досягненням певного віку.

Приміром, після 40 років – це щорічна мамографія для жінок, PSA-тест для чоловіків (скринінг на рак передміхурової залози). Після 50 років – колоноскопія кожні 10 років або щорічний тест на приховану кров у калі.

Існують й інші обстеження, які допомагають виявити хворобу і видужати переважній більшості онкохворих. За раннього виявлення одужує 90% пацієнток із раком молочної залози, 91% пацієнтів із раком товстої кишки, 98% пацієнтів із меланомою.

Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»,
фото автора

Читайте також

Народжувати у Вінниці – чим годують породіль та які умови в пологовому

На чемпіонаті з флаг-футболу дівчата і юнаки змагалися разом

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top