skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

Фахівці розповіли, чим загрожують українцям вовкопси і здичавілі собаки

За останні десять років кількість вовка в Європі збільшилася на 81%. Тому у грудні більшість європейських країн погодилися змінити та зменшити рівень захисту вовка згідно з Бернською конвенцією.

Врахували голос від України 

Цю пропозицію було прийнято більш ніж двома третинами голосів сторін за підтримки Європейського Союзу (27 голосів), а також нашої країни в особі Міністерства закордонних справ України. Зміна охоронного статусу вовка зініціювалася рішенням Європейського парламенту.

Відтак для вовка як мисливського виду буде знято гриф «сувора охорона». Необхідність підтримувати сприятливий природоохоронний статус залишиться, але підхід до управління може стати більш гнучким, щоб задовольнити місцеві та регіональні аспекти.

Вінниччина відновила полювання

У зв’язку з війною Вінницька обласна військова адміністрація заборонила проведення полювання в період воєнного стану. І це сприяло зростанню чисельності хижаків у лісах. 

Чому регулювання чисельності хижаків, в тому числі і вовка, є необхідним, пояснили на сторінці Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства (ЦЗ МРУ ЛМГ):

Регулювання чисельності хижих мисливських видів тварин є крайнім заходом. Він необхідний для того, щоб зупинити надмірне зростання окремих видів хижих тварин, які є потенційно небезпечними носіями заразних хвороб, спільних як для тварин, так і для людей. Окрім хижих тварин, особливу небезпеку становлять здичавілі собаки та вовкособаки (або вовкопси чи вовкособи – гібриди собак і вовків – ред.). Ці тварини втратили страх перед людиною, розумні, гуртуються в зграї і завдають шкоду мисливському господарству. Блукаючи навколо населених пунктів, становлять особливу небезпеку для дітей та одиноких мешканців.

Регулювання чисельності є вимушеним заходом. Адже більшість людей обирає спокійне життя без загрози бути покусаним здичавілими собаками, мати скалічену тваринами дитину чи захворіти на смертельно небезпечну хворобу, а після – звинувачувати когось у бездіяльності, переконані у відомстві.

78 вовків нарахували у вінницьких лісах

На сезон 2024-25 рр. Рада оборони Вінницької області ухвалила Рішення про проведення штучного регулювання диких м’ясоїдних тварин (лисиці, вовки та шакали). Полюватимуть спеціальні мисливські бригади по вихідних, включно до 26 січня 2025 року.

Загальна площа мисливських угідь на Вінниччині становить 2 млн 135,4 тис. га. На початок 2024 року було зафіксовано 78 вовків в лісових угіддях нашої області. 

Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»

Читайте також

На Вінниччині дозволили полювання на хижаків, щоб зупинити сказ

«Руде нашестя» із вірусом сказу: стартувала осіння імунізація хижаків

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top