skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

Тут зняли перший український фільм жахів: чому на «Синевирі» заборонено плавати 

Синевир – це не просто озеро, а справжня кіностудія під відкритим небом. До прикладу, чи знали ви, що канадські ліси нагадують карпатські, і саме тому тут знімали фільм про канадського кілера?

Спеціально для наших читачів журналісти «СічНьюз» дізналися цікаві факти про фільми, які знімалися на славнозвісному озері.

Фільм жахів “Синевир”

Фільм «Синевир» 2013 року

У далекому 2013 році на озері було знято перший український фільм жахів, створений у форматі 3D. Стрічка занурює глядача у містичну атмосферу Карпат, де на берегах легендарного озера Синевир мешкає жахлива істота – Песиголовець (міфічна істота, котра має голову пса, тіло людини. У давні часи створена мольфаром).

Сюжет фільму розповідає про групу друзів, які вирушають на відпочинок до Карпат. Їхній спокійний вікенд перетворюється на боротьбу за виживання, коли вони стикаються з містичною силою, що таїться в лісах.

Песиголовець у фільмі “Синевир”

Цікавий факт

Поява Песиголовця у фільмі зовсім не випадкова. Пірнати в озеро по сьогоднішній день суворо заборонено. Все тому, що це смертельно небезпечно. Були такі випадки, що люди ниряли, і водолази навіть не завжди знаходили їхні тіла.

Сім-вісім років тому на Синевир приїхали дайвери з Києва. Які до того досліджували океанічне морське дно, та мали 100 занурень (шукали потоплені кораблі). Вирішили до свого списку додати занурення в озеро Синевир.
І вони дослідили, що у правому котловані є чотири вири (круговерті) глибина одного 19,5 метрів. Саме ці вири несуть небезпеку. Вони і є причиною того, що навіть тіла загиблих ніхто не знаходив. Тому й категорично заборонено плавати в цьому озері, – розповіла туристичний гід (на озері Синевир) Алла.

Проте в давні часи люди не знали справжньої причини трагедій. Місцеві жителі численні смерті почали приписувати Песиголовцю.

Жан Рено. Кадр з фільму “Холодна кров”

«Холодна кров» 2018 року

На Синевирі знімали українсько-французький фільм. В його головній ролі знявся Жан Рено. За планом зйомки мали тривати півтора тижні. Але через сильні морози у лютому фільм знімали два місяці.

«Холодна кров» – це психологічний трилер, який поєднує в собі елементи екшену і драми. Фільм розповідає історію досвідченого кілера, який вирішив залишити своє криваве минуле і почати нове життя. Він знаходить спокій у віддаленому гірському будиночку, але його порушує випадкова зустріч з молодою дівчиною.

У фільмі розповідають про кілера, який переховується в канадських лісах. Зрозуміло, що Канада далеко та дорого. А Національний парк Синевир – близько й має майже ідентичну природу. Канадські ліси, що наші закарпатські, майже однакові. 70 % фільму знімали саме тут. Стрічка, на мій погляд, не дуже. Але цікаво подивитися, щоб знайти знайомі смереки, – розповіла Алла.

«Захар Беркут» 2018 року

Влітку 2018 року в липні знімали історичний фільм «Захар Беркут», який популяризував історію краю на весь світ. Голлівудські актори зіграли головні ролі. Захара Беркута зіграв Роберт Патрік. Томмі Фленаган – виконав роль Тугара Вовка, жорстокого боярина, який прагне завоювати Карпати. Поппі Дрейтон – зіграла роль Мирослави, коханої Максима Беркута і дочки Тугара Вовка. Алекс МакНіколл – виконав роль Максима Беркута, сина Захара Беркута та одного з головних героїв фільму. Навіть коней для фільму вибирали за кастингом.

В фільмі усе обертається навколо жителів гірського села, які мусять захищати свої домівки від нападів монгольських загарбників. Головний герой, молодий мисливець Захар Беркут, стає лідером повстання проти сильнішого ворога.

Фільм розповідає про мужність, дружбу, кохання та самопожертву в умовах жорстокої війни.

Тут є чоловік, який возить на конях улітку. То один з них, кінь Вася, возив самого Роберта Патріка. На ньому покататися коштує дорожче, ніж на інших, – жартома розповіла Алла.

Про інші відомі телепроєкти

Озеро настільки популярне, що тут знімалося чимало телепроєктів. Наприклад, «Орел і Решка», «Битва екстрасенсів». Навіть Меловін записав тут свій кліп на пісню «Таємний знак».

Тут колись (з 1999 по 2001 роки) навіть проводився фестиваль «На Синевир трембіти кличуть».  Припинили, бо вирішили, що великі децибели впливають на природу, птахів та звірів.

Аліна ТАЛАН, «СічНьюз»

Читайте також

«Коло замикається, бажання здійснюється» – про магічне місце на Закарпатті

Туристи знайшли у Карпатах мольфара  і дізналися, як лікуватися травами

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top