skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс

Активіст пропонує Вінниці позбутися одного зі своїх символів – Миколи Пирогова

Вінничанин Вадим Козловський – відомий фотохудожник і громадський активіст. Відомий своїми оригінальними думками і нестандартними пропозиціями.

Вчора на своїй сторінці в фейсбуці Вадим Козловський висловив пропозицію Вінниці відмовитися від одного зі своїх символів – знаменитого хірурга Миколи Пирогова. Нагадаємо, його ім’я у місті над Бугом носять медуніверситет, вулиця і навіть цілий мікрорайон. А музей-садиба Пирогова – завжди була і є одним із найулюбленіших місць відвідин туристів.

Зрозуміло, ідея відмовитися від Пирогова пов’язана із тим, що Микола народився у москві і служив російській імперії. Але ж він жив під Вінницею і приніс багато користі місцевим людям, як лікар. До того Микола Пирогов – всесвітньовідома людина, далека від політики. Тож ситуація далеко неоднозначна. Отже, сайт «СічНьюз» пропонує дізнатися аргументацію Вадима Козловського (стиль не змінюємо!). Інформація подана у притаманній йому напівжартівливій формі.           

«Як не крути, представник країни-ворога»              

– Тут мені ось яка мисля придумалась. А от Микола Пирогов – це хто? Як не крути, представник країни-ворога. Це ж безперечно, ні? І от я, в дусі останніх патріотичних тенденцій подумав собі, – ашотакоє, треба щось рішать.

Треба негайно перейменовувати медінститут, який я закінчив ще у 1983 році. Не треба йому носити ім’я Пирогова, яка користь від цього? Я пропоную, хай буде імені Білика або Корнійчука. Вони самі по собі були так собі дядєчки, але у них гарні українські прізвища, факт.

Сам пам’ятник Пирогову і вулицю треба перейменувати негайно. Вулицю можна на проспект Моргунова чи Дворкіса, прізвища трохи не наші, є такий гандж. Тоді проспект Гройсмана. А, ні, теж фонетика так собі.

«Музей зрівняти з землею»

А пам’ятник Пирогову можна підрихтувати і зробити з нього Порошенка з дроном в руках. Чи з кулеметом. Щоб натякало на героїчне минуле нашого сивочолого. Тут головне трохи черева наростити.

Тепер треба щось робити з склепом Пирогова. Я пропоную самого його закопати десь недалечко, а з усипальниці зробити спа-салон Pirogoff з наданням послуг інтимного масажу з залученням тайських спеціалістів та спеціалісток. Це живі гроші, я вам точно говорю.

Ще є музей. Ну тут просто. Зрівняти його з землею (агави передати в музей Коцюбинського) і побудувати десь з дюжину, я вже прикинув, таун-хаузів, щоб вікна виходили на ботанічний сад.

Коментарі

Думки коментаторів посту, як це часто буває, розійшлися.

Yevhen Popel:

– Петицію треба створити.

Andrey Mashkovtsev:

– В склеп мене з собакою не пустили. Бо це ХРАМ. Йопті. В католіцькому костьолі чомусь питань не виникло.

Олег Никоф:

– Так смішно, що аж плакать, Вадик…. Чесно.

Довідка «СічНьюз»

Микола Іванович Пирогов народився (13 (25) листопада 1810 року у москві. Помер від раку 23 листопада (5 грудня) 1881 року у Вінниці. Хірург російської імперії, анатом і педагог.

Створив перший атлас топографічної анатомії людини, засновник військово-польової хірургії, започаткував використання анестезії при оперативних втручаннях. Доктор медицини, професор, член-кореспондент санкт-петербурзької академії наук, таємний радник.

У розквіті творчих сил Пирогов усамітнився в своєму невеликому маєтку «Вишня» неподалік Вінниці, де побудував гарний будинок, аптеку, лікарню та сад екзотичних рослин, які вчений садив сам. 

Заробляючи до кінця своїх днів медичною практикою, Микола Іванович двічі на тиждень з восьмої ранку до восьмої вечора приймав бідняків безкоштовно. Після операції він завжди ховав руки в кишені, щоб йому не надумали платити. Для успішного спілкування з місцевим населенням Микола Іванович вивчив українську мову, яку використовував у повсякденній роботі.

Він ненадовго виїжджав з маєтку тільки за кордон, а також на запрошення петербурзького університету для читання лекцій (на цей час Пирогов вже був членом кількох іноземних академій). Відносно надовго Пирогов лише двічі покидав маєток під час воєн; працював на фронті.

P.S. Редакція сайту «СічНьюз» не поділяє позицію автора ідеї щодо Миколи Пирогова. А лише озвучує різнопланові пропозиції, які циркулюють у суспільстві. Наприклад, нещодавно у Вінниці прагнули позбутися пам’ятника Лялі Ратушної, що біля Палацу дітей та юнацтва.

Що ви думаєте про такі ідеї, пишіть у коментарях.        

Володимир ПРИСЯЖНЮК, «СічНьюз»

Читайте також

Чому на Вінниччині зібрали менше гречки, соняху та кукурудзи, ніж торік

У вінницькому університеті заборонили телеграм

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top