Алергія на цвітіння та як з нею боротися – поради лікаря
Весна… Пора пробудження природи, коли все навколо оживає, розквітає, наповнюючи світ ніжними ароматами та барвами. Для багатьох це час оновлення, нових сил та натхнення.
Однак для людей, які страждають на алергію, весняне пробудження може обернутися справжнім кошмаром. Адже разом із квітами та зеленню прокидаються і алергени, що роблять життя алергіків нестерпним.
Лікар-алерголог Галина Єрьоменко (Київська-Харківська області) розповіла читачам «СічНьюз», скільки триває алергія на цвітіння та як з нею боротися.
Скільки триває алергія на цвітіння?
Алергія на цвітіння має декілька етапів:
- Весна: березень-квітень – пилкування дерев (вільха, береза, граб, ліщина, бук, дуб, бузок).
- Травень-червень: пилкування злакових трав.
- Серпень-вересень: пилкування бур’янів.
Глобальне потепління робить алергію все більш поширеною, а цвітіння рослин може повторюватися протягом одного сезону.
Вплив алергії на вагітність
Алергія не впливає на сам процес вагітності. Проте вживання протиалергічних препаратів під час вагітності, особливо у перші два триместри, не рекомендується, – розповідає Галина.
Також вона додала, що при вагітності можуть з’явитися чи загостритися хронічні хвороби:
- Алергічний риніт
- Алергічний кон’юнктивіт
- Атопічний дерматит
- Кропив’янка
- Бронхіальна астма
Спадковий ангіоневротичний набряк (САН)
– Вагітні пацієнтки зі САН потребують пильного догляду і ретельного спостереження, –зауважила Галина.
Поради від спеціаліста
– Звичайно є, надійні та перевірені препарати, але їх повинен призначати спеціаліст. Безумовно, можна дати пораду пацієнтам перед запланованим контактом з алергеном (пікнік на природі, збирання грибів та ін.). Для запобігання проявів алергії можливо випити одноразово за годину призначений лікарем алергологом препарат, промити слизову носу, очей та застосувати лікувальні краплі чи спрей, – розповідає жінка.
Не слід забувати про вологе прибирання в будинку, при можливості захистити вікна вологою марлею при жаркій погоді й обов’язково звернутися до спеціаліста.
Після проведеного лікування, зміни способу життя, збалансованого харчування, правильного попередження можливих наслідків, алергія може не повернутися ніколи, – додала Галина Єрьоменко.
Яна ТИХОЛАЗ, “СічНьюз”