Армен Гарибян отримав тяжкі поранення і втратив стопу, рятуючи побратима
До повномасштабного вторгнення Армен Гарибян працював у Києві рятувальником. Мобілізувався майже одразу, 24 лютого 2022 року. Служив у 150-му окремому розвідувально-ударному батальйоні на Запорізькому напрямку. Торік у червні, рятуючи побратима, отримав поранення, внаслідок якого втратив стопу.
На реабілітацію Армен Гарибян поїхав до Вінниці. Тут знайшов тренера і пішов до спортзалу, щоб повернутись у фізичну форму після поранення. Почав займатися адаптивним спортом (для поранених ветеранів, нерідко без кінцівок). Під час війни він все більше набирає обертів.
І досить швидко досяг спортивних результатів. Приміром, Армен Гарибян разом з іншим вінничанином Ярославом Фіногеновим здобули перемоги у різних дисциплінах на міжнародних змаганнях серед ветеранів Strong Spirit’s Games. Вони були започатковані Федерацією стронгмену України. Наша країна на іграх була представлена найчисленнішою збірною. Ці п’ятдесят Героїв здобули найбільшу кількість нагород.
«Якщо ти не в ЗСУ, то для ЗСУ»
За це 36-річного Армена Гарибяна днями нагородили, як одного із найкращих спортсменів Вінниці у 2024 році. Після нагородження він відповів на кілька запитань кореспондента сайту «СічНьюз».
– Армене, які саме поранення Ви отримали на передовій?
– Тяжкі. Отримав їх, коли рятував побратима, і став на міну. Вона відірвала мені одразу ліву стопу. Порвала праву руку, грудь і призвела до черепно-мозкової травми.
– Після цього на фронт Ви, напевно, вже не повернетеся?
– Так точно. Я розумію, що на посаді, яку мав у ЗСУ (був командиром відділення розвід взводу – авт.) вже не можу бути. Бо тоді підведу свою команду.
Але ми, ветерани війни, можемо приносити користь країні в тилу. Будемо доказувати всім, що українці – насправді незламна нація. Як кажуть: «Якщо ти не в ЗСУ, то для ЗСУ».
«Варто знаходити мотивацію і рухатися далі»
– До війни Ви займалися спортом серйозно?
– Професійно – ні. Але завжди тримав себе у гарній фізичній формі. Зокрема, в дитинстві займався боксом, ушу, греко-римською боротьбою. Згодом були футбол, важка атлетика, рукопашний бій (після строкової служби у Повітряно-десантних військах).
– Ви вирішили задля фізичної реабілітації зайнятися адаптивним спортом. Яким саме?
– В першу чергу пауерліфтингом. А також веслуванням на концепті (тренажері – авт.), роботі із велотренажером.
– Це для вас реабілітація чи саме спорт?
– Я хочу, щоб інші поранені бійці бачили, що не треба здаватися, а варто знаходити мотивацію і рухатися далі. І ставати сильнішим в тилу, у мирному житті.
Плюс мені подобається змагатися, досягати успіхів, в тому числі й на міжнародному рівні.
«Готовий допомагати ветеранам війни»
– Ви маєте на увазі змагання серед ветеранів Strong Spirit’s Games. Давайте про них згадаємо детальніше.
– Це змагання серед адаптивних видів спорту. Там були представники США, Голландії, Естонії, Ірландія тощо. У різних видах програми я виборов три золота і бронзу.
– Хто Вас тренує?
– Переважно я займаюся пауерліфтингом. Мене тренує відомий вінницький стронгмен (колишній голова обласної федерації із цього виду спорту – авт.) Сергій Грачов. Нині він опікується програмою для ветеранів «тренветом».
Я також сам готовий допомогти ветеранам війни знайти тренера і зал для спортивних занять. Звертайтеся!
Довідка «СічНьюз»
«Trenvet» – це мобільний додаток, який допомагає Захисникам України знайти для себе оптимальне рішення для спортивної реабілітації.
Якщо ветеран бажає займатись фізичною культурою з якісним фахівцем в зручній для локації, то треба тільки зареєструватись в додатку Trenvet, натиснувши кнопку «Ветеран», заповнити відповідні дані, обрати зручну для себе локацію тренувань та види спорту, і Trenvet надасть інформацію про найближчий спортивний зал та тренера, який із задоволенням проведе тренування на волонтерських засадах.
Якщо тренер бажає допомогти ветерану краще інтегруватись у суспільство, подолати жахи війни та надихнутись здоровим способом життя, також реєструється у мобільному додатку у якості «Тренер».
Фелікс ЖАНІН, «СічНьюз».
Фото автора та з відкритих джерел