skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс

Чому на Вінниччині зібрали менше гречки, соняху та кукурудзи, ніж торік   

Вінниччина – традиційно аграрний край, тому День працівників сільського господарства для нас особливо важливий. Напередодні свята, що відзначають в Україні у третю неділю листопада, привітали подільських аграріїв представники Вінницької обласної ради та військової адміністрації. А також відзначили нагородами кращі сільгосппідприємства та фермерські господарства Вінниччини. На нагородженні побувала й кореспондентка сайту «СічНьюз».  

Аграрії надійно тримають тил

Коли захисники тримають лінію оборони, то в тилу однією з головних є робота наших аграріїв, фермерів, працівників сільського господарства. Адже завдяки їхній праці ми щодня забезпечені основними продуктами харчування, а Україна залишається чільним гарантом продовольчої безпеки у світі.

Дуже важко фермерам у прифронтових територіях. Але вони, ризикуючи життям, засівають поля, збирають урожай, рятують ниви від вогню. Дуже багато аграріїв пішли захищати нас на передовій. І на відносно спокійній Вінниччині фермери не святкують по-справжньому своє професійне свято уже третій рік.

Важко, але є чим пишатися

В умовах широкомасштабного вторгнення аграріям ведеться нелегко, і навіть в Центральній Україні фермери потерпають від наслідків воєнних дій. А цього року ще й погодні умови зіграли не на руку сільському господарству: відсутність опадів на початку вегетації, аномально високі температури посушливого літа негативно вплинули на формування урожаю. Особливо це стосується кукурудзи, гороху, соняшнику.

Менше у порівнянні з попереднім роком зібрали озимої пшениці, озимого ріпаку, сої, гороху. Гречки зібрали на 10% менше, соняху – аж на 20% менше у порівнянні з минулим роком. Однак найбільше постраждали виробники кукурудзи, урожай якої в області знизився на 27%, – розповів Олег Сідоров, директор Департаменту агропромислового розвитку Вінницької ОВА.

Буде і хліб, і цукор

Валове виробництво зерна в регіоні цьогоріч становить 4 млн т, цукрових буряків – 2,5 млн т, що забезпечить роботу усіх п’яти цукрозаводів Вінниччини. Очікують, що підприємства вироблять 400 тис т цукру, стверджує керівник департаменту.

З великими викликами зустрілися садівники. Адже більшість плодово-ягідних культур постраждали від весняних приморозків. А от площі овочевих полів зросли на Вінниччині більш, як удвічі. А цінову ситуацію на ринку виправдовує досить високий попит на овочі.

Спостерігається зменшення поголів’я великої рогатої худоби на 9%, а кількість свиней та птиці залишилася на рівні минулого року.

Гордість Поділля

А ще сільгоспвиробники Вінниччини є важливими експортерами сільськогосподарської продукції. За січень-серпень було експортовано продукції на суму 1 млрд 147 млн доларів.

Створюють й нові робочі місця. Приміром, 27 підприємств області беруть участь у реалізації трудової програми  «Є-робота» шляхом тримання грантів для розвитку садівництва та тепличного господарства.

Тому сільське господарство й надалі залишатиметься важливою складовою економічного розвитку краю. А щедра родюча земля, працьовиті люди завжди будуть гордістю Поділля.

Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»,
фото автора

Також читайте

Польські фермери влаштували масштабний протест у Варшаві

Куди підуть 44 тонни жолудів, які зібрали у лісах Вінниччини

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top