Чим професійне свято юристів пов’язане із Володимиром Мономахом і Ярославом Мудрим
Сьогодні, восьмого жовтня, відзначаємо День юриста України. Це професійне свято, встановлене указом президента Леоніда Кучми 16 вересня 1997 року. Воно об’єднує юристів різних сфер діяльності. Дату свята обрано невипадково. Вважається, що саме цього дня у 1016 році Володимир Мономах і Ярослав Мудрий видали першу збірку законів Київської Русі під назвою «Руська правда».
День юриста відзначають працюючі співробітники юридичних і кадрових відділів підприємств, юридичних, адвокатських і нотаріальних контор, адвокатів, слідчих та судів. Також і ті, хто обрав юридичну освіту, але не працює за профілем. І більшість співробітників правоохоронних органів також є повноцінними юристами і тому заслужено приймають привітання.
З нагоди професійного свята “СічНьюз” попросив відповісти на кілька запитань юриста із багаторічним стажем Ігоря Скальського (Вінниця). Він вважає, що юрист – це в першу чергу професія, а не покликання людини. Змінювати її ніколи не прагнув. Лише в майбутньому готовий перейти на керівну посаду, але у вигляді професійного зростанняю.
Ігор наголошує, що юристи переважно дружать зі своїми колегами, а не із суддями , прокурорами чи замовниками. Для більшості пересічних людей юрист і адвокат – це одне й теж саме. Ігор Скальський пояснив, в чому різниця:
У адвоката є свідоцтво на право зайняття цією діяльністю і здійснювати захист в судах.
Він назвав справи, в яких юристи зазвичай повертають чи відстоюють клієнту найбільше майна чи грошей:
Це адміністративне судочинство, скасування податкового повідомлення (рішення на значну суму). У всіх інстанціях.
Михайло ШАФІР, “СічНьюз”
Читайте також
Юрист пояснив, чи можна одружитись без військового квитка
Юрист пояснив, як отримати відстрочку від призову через бронювання