Експерти розповіли, як не потрапити у пастку до маніпуляторів
Експерти з Києва навчали вінницьких студентів не вестись на провокації. У Вінниці Академія української Преси провела тренінг «STOPманіпулятор». Валерій Іванов, Юлія Кулик та Максим Запорожченко поділилися з майбутніми журналістами практичними порадами, як не потрапляти у тенета до маніпуляторів.
Блогери – головні маніпулятори сьогодення
«Я у шоці, Ви уявляєте, що зробив цей блогер? Переходьте швидко на його сторінку». Якщо ви відчуваєте інтерес до таких закликів, то знайте, що це пряма маніпуляція. Вона затестила ваші межі дозволеного, щоб ви підписались. За кожним таким зверненням стоїть монетизація, гроші.
Блогери закликають дивитися їхні рілси, лайкати пости з тією метою, щоб потім показати рекламодавцю великі перегляди. В переважній кількості так вони чинять тільки заради особистої наживи. Варто позбавитись від таких улюбленців й критично ставитись до того всього, що лунає з їх вуст. Про все це розповіла Юлія Кулик.
Поширена маніпуляції, яка викликає відчуття, що вами цікавляться
Якщо вам постійно ставлять запитання, це підозріло. Повірте, чужі люди не хочуть знати, що ви любите їсти на сніданок та який ваш улюблений коктейль.
Чому так відбувається? Тому, що завжди виграє і керує комунікацією той, хто ставить запитання. Не можна зловити ту рибу, у якої закритий рот! Звертайте увагу, коли вами надмірно цікавляться, продовжила Юлія.
Проблеми, які виникають внаслідок інформаційного насичення
- стрес, страх, паніка, необдумані рішення;
- розсіяність уваги;
- зниження продуктивності;
- проблеми з фізичним здоров’ям;
- залежність від нової інформації та пристроїв.
Аліна ТАЛАН, «СічНьюз»