skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

У Вінниці старшокласники змагаються в управлінні компаніями у грі-симуляторі

Юні вінничани готуються стати бізнесменами, керівниками компаній ще зі шкільної парти. Бізнес-турнір «Стратегія фірми» формує бізнес-еліту, нове покоління сучасних управлінців і економістів, від якої залежить майбутнє української держави.

За весь час проведення змагань участь в них взяли представники усіх регіонів України та 16 країн. Зокрема, Болгарії, Казахстану, Кіпру, Естонії, Латвії, Литви, Німеччини, Норвегії, Польщі, Словаччини, США, Фінляндії, Франції, Чехії і Швейцарії. А тепер цей турнір окремо проходить і у місті над Бугом! Зокрема,  7-8 грудня на базі Вінницького фізико-математичного ліцею №17 відбудеться фінал відкритого бізнес-турніру «Стратегія успіху». Він проводився для учнів 8-11 класів міста з жовтня поточного року. Початок – сьомого грудня, о 9:30. Фінал турніру і підсумки змагань – восьмого грудня, о 14:30.

Вийти в лідери за прибутками

За словами організаторів, відкритий бізнес-турнір «Стратегія успіху» – це захопливе дистанційне змагання з управління smart-компаніями у грі-симуляторі, в «живому», динамічному тренінговому середовищі, відтвореному комп’ютерною програмою ViAL+. Під час турніру його учасник має можливість опанувати аналіз причинно-наслідкових звʼязків і навчитися ухвалювати рішення в складних ситуаціях. Участь в ньому – це можливість розвинути своє критичне мислення, креативність, емоційний інтелект і когнітивну еластичність, які необхідні для досягнення успіху в житті.

Бізнес-симуляція ViAL+ – професійна програма, що дозволяє кожному стати безпосереднім учасником економічних і управлінських процесів. Під час турніру учаснику дається в управління навчальна виробнича компанія в інтерактивному онлайн-просторі. Головне завдання – налагодити виробництво, збут виробленої продукції й розвинути своє підприємство настільки, щоб воно стало лідером за прибутками й мало провідні позиції на ринку.

Без спецпідготовки

Як кажуть організатори, спеціальної підготовки учнів для участі в турнірі не потрібно. Учасники зможуть самостійно розібратися з програмою. Від вчителів і викладачів не вимагається додаткової роботи і  підготовки учнів.

Турнір «Стратегія успіху» проводиться для школярів, студентів, аспірантів, вчителів та викладачів університетів. Його організатором є «Компанія інтелектуальних технологій». Досвід співпраці її засновників з іноземними університетами дозволив звернути увагу, що з метою отримання студентами фахових знань і компетентностей провідні виші світу застосовують в навчальному процесі симулятивні системи для відтворення наближених до реальності, відповідних до майбутньої професії середовищ.

Усвідомлюючи важливість таких систем не тільки у формуванні професійних навичок, але й у формуванні громадянина, аспіранти Науково-дослідного центру індустріальних проблем розвитку Національної Академії наук України Олександр Грищенко та Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана (КНЕУ) Віталій Паздрій вирішили створити компʼютерну програму – симулятор ринкового середовища, наближеного до реальності.

Свою роботу розробники завершили ще у 2013 році. Освітянам і науковцям була представлена професійна бізнес-симуляції ViAL+, яка надавала можливість управління економічними процесами у тренінгових виробничих компаніях та ринковому середовищі у віртуальному просторі.

Формування найбільш затребуваних навиків

З метою впровадження в освітній процес нового інноваційного продукту і була створена Компанія інтелектуальних технологій (КІНТ). Вона  визначила своєю місією виявлення прошарку молоді, який буде спрямований на використання свого особистого потенціалу у впровадженні економічних, соціальних і ментальних змін на регіональному та національному рівнях.

КІНТ поставила перед собою завдання формування у молоді навиків, які визнані звітом «Майбутні професії» Всесвітнього економічного Форуму в Давосі, як найбільш затребувані в майбутньому. А саме:

  • вміння аналізувати та знаходити рішення в складних ситуаціях;
  • критичне мислення;
  • креативність;
  • емоційний інтелект;
  • когнітивну еластичність.

Засновники КІНТ вважали, що участь в тренінгах на базі бізнес-симуляції ViAl+ сформує в учасників розуміння важливості вміння аналізувати причинно-наслідкові процеси та брати на себе відповідальність за свої рішення, визначати й долати ризики, здатності планувати і досягати поставлених цілей.

Перший турнір – на початку війни

З метою впровадження своєї місії КІНТ заснував у грудні 2013 року Всеукраїнський бізнес-турнір «Стратегія фірми». І, не зважаючи на початок російсько-української війни, у лютому-квітні 2014 року провів свій перший турнір.

З того часу він проводиться КІНТ щорічно за підтримки Міністерства освіти і науки України, Інституту модернізації змісту освіти, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана та вінницької компанії «Пірена».

Участь в турнірі передбачає окремі змагання для учнів загальноосвітніх шкіл, студентів вищих навчальних закладів, учителів і викладачів університетів та учнів в складі сімейних команд.

Безоплатно для учасників

За 2014-2024 роки в «Стратегії фірми» змагалися  майже 20 тисяч учасників. Зокрема, 12829 учнів, 5246 студентів, 1132 вчителів і викладачів, 493 учасників сімейної ліги (учнів разом з членами родини). У процесі підготовки було проведено більше 110 тренінгів і семінарів для 4297 педагогів, керівників закладів освіти.

Організовує проведення турніру та тренінгів оргкомітет, який очолює доцент Віталій Паздрій. Президентом змагання є професор Володимир Грищенко. Турнір є безоплатним для учасників і проводиться за власний рахунок керівників КІНТ.

У 2024 році відбувся 10-й, ювілейний Всеукраїнський бізнес-турнір «Стратегія фірми», який вже другий рік поспіль проводився в умовах воєнного стану та широкомасштабної війни. Незважаючи на складність умов, в турнірі взяли участь 1475 учасників, з них 711 учнів, 570 студентів, 145 вчителів і викладачів, 22 родинні команди. Вони представляли  85 міст і селищ України, 117 сіл, 1075 закладів освіти.

Володимир ПРИСЯЖНЮК, «СічНьюз»

Читайте також

«Хто першим втомиться, програє війну» – волонтер

«Сором, мʼяко кажучи»: директор національного музею втік за кордон

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top