skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс

«Усі – з маминого животика!» – кажуть прийомні діти родини Станіславових

Якщо кожна родина візьме до себе дитя з сиротинця, то у нас не залишиться сиріт. І тоді відомий вислів «чужих дітей не буває» стане реальністю. У цьому переконане подружжя вінничан, Юлія та Даніїл Станіславови, усиновлювачі та опікуни 4-х малят.

Дозвіл на усиновлення «вибивали» два роки

Молодята одружилися у 2011 році, жили щасливим та забезпеченим життям, будували житло, облаштовували власне гніздечко. Проте без «пташеняток»… Вони розуміли, що мають любові більше, ніж потрібно двом.

Початком нашої історії всиновлення я вважаю своє дитинство, – розповіла на зустрічі «Жива книга»: відверті історії турботи про дітей» Юлія Станіславова. – Я виховувалася у багатодітній родині, в якій було шестеро бажаних діток. Пам’ятаю історію, коли ми гуляли з мамою, і я розповідала, що мрію знайти і врятувати загублене немовля. Мама тоді не висміяла, а підтримала мене.

Коли Юля переконала чоловіка Данила взяти на виховання дитину із дитбудинку, її мрія стала спільною. Так почався нелегкий шлях майбутнього батьківства. Перший крок – долання бюрократичних сходинок держустанов.

Купа довідок, збір різних документів. Нам постійно казали: «переробіть», «принесіть інше», «це не підходить», «прийдете іншого разу». Приносиш довідку – кажуть, що це не така, – згадує Юлія. – І це ж ми ще працюємо, не лише ж по установах ходимо. Не один раз опускалися руки, вже хотілося все кинути…Але в такі миті мене підтримував чоловік… І тут ми отримали омріяний висновок: «Ви можете стати усиновлювачами». До цього йшли два роки.

Першим був Андрійко

Але на подружжя чекало нове розчарування: дітей для влаштування у сім’ю не було. Служби пропонували то п’ятеро дітей, то семеро. А у них був дозвіл на одну-дві дитини. Наступне випробування для родини – почалася війна.

Станіславови розуміли, що початок великої війни ставить крапку їхній мрії. Жахи окупації, обстріли, убивства та мародерство, еміграція мільйонів матерів із дітьми – таким було українське сьогодення, скореговане рашистами.

Але невдовзі для подружжя вінничан «засяяло сонечко». Їм повідомили, що є маленький хлопчик для усиновлення. І запитали, чи хочуть вони на нього подивитися. «Яке там дивитися? Беремо!» – в один голос заявила пара.

Маленький, недоглянутий, із сопельками – таким ми вперше побачили Андрійка, – згадує Юлія. – І почалися недоспані ночі, турботи материнства, нові обов’язки…

А через рік – плюс три сестрички

Також ми стояли на черзі як усиновлювачі. І пізніше нам повідомили, що є ще троє сестричок. Ми побачили побритих налисо дівчаток. Вони були в закладі, де зазвичай перебувають діти з порушенням психіки, вадами розвитку. Хоча ці дітки були абсолютно здорові. Так ми забрали до себе наших красунь, вчергове подолавши оформлення документів-довідок-дозволів. Їхні імена – Аміра, Аніта, Злата.

Дівчатка в такому ранньому віці пережили багато горя: втрату мами, самотність, інтернати. Зараз вони потрохи оговтуються, відкривають свої душі для любові та й самі дарують щастя новим батькам.

Станіславови розповідають зворушливу та «секретну» історію: старша дівчинка точно знає про дитбудинок. Середня ж удає, що нічого не відає про перебування там. А менша – не пам’ятає нічого точно. Але вони всі разом вирішили: неважливо, хто де був раніше, у якій сім’ї чи в якому закладі. Діти всі говорять: «Я народилась (народився) з маминого пузіка!».

А Юлія та Даниїл вірять, що це лише початок їхньої спільної з дітьми щасливої історії.

Також подружжя – прихильники патронатних родин (тимчасова форма влаштування дитини у сім’ю, де термін перебування дитини не може перевищувати трьох місяців). Кажуть, що якби українці більше долучалися до цієї програми, то, можливо, покинутим малятам трохи менше б довелось пережити дитячого болю.

Родина Станіславових вірить, що дитячих страждань не має бути завдяки люблячому, свідомому батьківству.

Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»

Читайте також

Переїхали з Києва у село, започаткувавши дитбудинок сімейного типу

Відкривають перший в Україні майданчик для практики керування кріслом колісним

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top