Втеча або відбудова – українці поділилися планами на життя після війни
Кожен з нас, хоч раз, задавав собі питання: “Що я зроблю, коли закінчиться війна?” Це питання стало лейтмотивом для мільйонів українців, що переживають одні з найскладніших часів у своїй історії. Уявлення про те, що ця жахлива війна завершиться, викликає змішані емоції – радість і водночас горе за тих, хто вже ніколи не побачить цей день. Захисники й захисниці, діти, мирні громадяни – їхня пам’ять живе в наших серцях.
Разом з тим, все частіше в соціальних мережах можна побачити коментарі, що після завершення війни чимало людей збираються покинути Україну та податися за кордон.
– Закінчиться війна, здам мотлох інвентарний, схожу на кладовище до побратимів, зберу речі і вирушу подалі, – пише військовий.
– Коли закінчиться війна, продам батьківську хату і все майно нажите та виїду за кордон з сім’єю та з батьками, – пишуть в коментарях.
Це лише маленький відсоток подібних повідомлень, які можна знайти на просторах Інтернету. Багато українців, після війни, планують почати нове життя за кордоном, де немає страху перед сиренами, втратами та постійними обстрілами. Їхні прагнення зрозумілі: за роки війни люди втомилися від постійного стресу і втрат. Дехто вбачає в еміграції можливість знайти безпеку та стабільність для своїх сімей.
Однак є й ті, хто твердо переконаний залишитися або повернутися додому, щоб відбудовувати країну:
– Я, коли почалась війна, повернулась в Україну, і хто б що не говорив тут мій дім. І ми нікому не потрібні, нам потрібно боротись за свої права, а не тікати.
Більшість звинувачують нові закони, які приймаються ще від 2019 року.
– Залежить від того, хто далі буде при владі. Якщо буде хтось хто скасує десь 99% усіх прийнятих законів з 19-го року, то може ще вийде якось врятувати країну. Але я в таке не вірю, – пишуть в коментарях.
Сприйняття майбутнього через призму законодавства
Незважаючи на різні погляди щодо того, куди рухатися після війни, в суспільстві поширена критика нових законів, ухвалених з 2019 року. Дехто вважає, що зміни в законодавстві можуть вплинути на майбутнє України
Нещодавно журналістка “СічНьюз” відвідала спіч з бійцями 3-ї Окремої штурмової бригади, де їм поставили питання, які закони вони б скасували або ввели.
Військовий із позивним “Поляк” розповів, що хотів би, щоб ввели закон спрощеної реабілітації військових, які втратили кінцівки на війні.
А військовий із позивним “Так нада” хотів би прибрати “лазійки”, які дозволяють відкупитися від війни. Обгрунтовуючи це тим, що в людей падає мотивація.
– Ворог знає про всі проблеми та починає тиснути. Наші люди вільно висловлюють свою думку, і ворог знаходить найболючіші теми та починає тиснути. Це та сама корупція і всі інші проблеми, які нам не подобаються. Я вважаю, що це треба переглядати, – розповідає військовий.
Редакція “СічНьюз” підтримує зв’язок з військовими. Вони поділилися, що на фронті суттєво не вистачає бійців і потрібна допомога.
Командир 3-го батальйону Національної гвардії України Олександр Букатар вважає, що Україна втратила важливий момент, коли могла б використати патріотичні настрої перших місяців війни для більш ефективної мобілізації та залучення нових бійців. За його словами, цей настрій потрібно було розвивати та зміцнювати, адже саме він міг стати основою для подальших перемог.
– Ми зробили найвеличнішу помилку – упустили цей патріотичний настрій, який був перші півроку, – розповідає у своєму інтерв’ю Олександр.
Він також наголошує, що люди часто забувають про свої обов’язки перед країною, зосереджуючись лише на правах, закріплених у Конституції. На думку командира, захист своєї Батьківщини – це обов’язок кожного громадянина, незалежно від професії чи соціального статусу.
Яна ТИХОЛАЗ, “СічНьюз”
Читайте також:
Вінничани поспілкувалися з бійцями легендарної бригади на благодійному аукціоні
«Я йду на війну, а буде, як хоче Бог» – останні слова загиблого Героя