З першим снігом відкриваються лісові «їдальні»
Щоб уберегти диких тварин від голоду, щороку лісівники Вінниччини взимку підгодовують диких тварин. Зокрема, кабанів, козуль, оленів, зайців, зубрів, оленів і всіх, хто завітає до лісової “їдальні”.
Сіно, гіллячки, буряк і зерно
Найчастіше підгодівля диких тварин розпочинається, коли випадає перший сніг, і триває 100-112 днів. Лісівники розвозять корми у віддалені від доріг та населених пунктів місця, розкладають смаколики по годівничках та підгодівельних майданчиках. А тварини вже знають, де можуть підживитися у снігопад та мороз, коли їм важко добути їжу самостійно. Тому лісівники та єгері протягом теплої частини року заготовляють запаси для диких мешканців лісу на всю зиму. Про це «СічНьюз» розповів начальник відділу мисливського господарства, полювання та рекреацій Центрально-західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства (ЦЗ МРУ ЛМГ) Валентин Пастух:
Усі філії ДП «Ліси України» Вінницької, Кіровоградської, Черкаської областей упродовж літа та осені заготовили достатню кількість кормів для підгодівлі тварин узимку. Наприклад, філія «Жмеринське лісове господарство» в середньому на зиму заготовляє 11-12 тонн сіна, 17-18 тис. шт. гіллячкового корму, 13-15 тонн коренеплодів (буряк, картопля), 14-15 тонн концентрованих кормів (зерно пшениці, кукурудзи, жолудь дуба червоного). Закуповується не менше 2 тонни кам’яної солі для солонців.
Не лише зайці та кабани
Стримати лісових мешканців від міграції у пошуках їжі, а ще – допомогти легше перезимувати та привести навесні здорових діток, додатково отримуючи поживні калорії у годівницях, – така основна мета зимової підгодівлі, каже фахівець мисливського господарства. Адже у наших лісах водяться різні види тварин.
За даними ЦЗ МРУ ЛМГ у 2024 році у лісових угіддях та у вольєрному господарстві Вінницької, Кіровоградської, Черкаської областей мешкає 125 зубрів європейських (лише на Вінниччині), понад 800 оленів благородних, більше двох тисяч оленів плямистих, більше 25 тисяч козуль, понад п’ять тисяч кабанів. А ще – зайці, вовки, лисиці, лосі, норки, куниці, борсуки, тхори, видри, білки, бобри, ондатри, червонокнижні коти лісові і навіть лані та муфлони.
Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»
Читайте також
У лісах Вінниччини проживає найбільша в Україні сім’я зубрів
Фахівці просять не чіпати лісових тварин, які впали у сплячку