skip to Main Content

Фінансист «днр» допоміг ЗСУ, щоб пом’якшити покарання

Прокурори Вінницької обласної прокуратури до суду скерували обвинувальний акт стосовно організованої групи з числа засновників та співробітників ТОВ «Завод «Ремкомунелектротранс» (Макіївка, Донецька область). Їх обвинувачують у фінансуванні тероризму, вчиненому організованою групою. Про це інформує пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Слідством встановлено, що після окупації у 2014 році Донецької області терористична організація «днр» спільно зі збройними формуваннями рф захопили тамтешнє підприємство ТОВ «Завод «Ремкомунелектротранс» (м. Макіївка), яке спеціалізується на виготовленні ливарної продукції, та здійснили його перереєстрацію за так званим законодавством «днр».

Обвинувачені, обіймаючи відповідні посади на підприємстві, продовжили співпрацю з окупаційною владою. Зокрема, вони відкрили рахунки у т. зв. «Центральном Республиканском банке ДНР» й налагодили співпрацю з російськими суб’єктами господарської діяльності та підприємствами, зареєстрованими на території України.

Сплачуючи податки до т. зв. «Министерства доходов и сборов ДНР», вони фактично здійснювали фінансування терористичної організації «днр» та військових формувань рф. Загальна сума сплачених податків впродовж 2017 – 2022 років становить понад 36 млн російських рублів (14 млн грн).

Один з фігурантів перерахував 2 млн грн благодійної допомоги Збройним Силам України, з метою пом’якшення власної відповідальності, під тиском зібраних в ході досудового розслідування доказів.

За скоєння вказаного злочину передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та з конфіскацією майна.

Володимир ПРИСЯЖНЮК, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top