Ліквідували підпільний цех із виготовлення алкоголя і цигарок
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/07/whatsapp-image-2023-07-17-at-173230-2.jpeg)
У Вінниці правоохоронці ліквідували підпільний цех та вилучили контрафакту на понад 2 мільйони гривень. 2 тони спирту, 5 тон готової горілчаної продукції та 5500 пачок тютюнових виробів без марок акцизного податку й з підробленими марками акцизного збору поліцейські вилучили під час обшуків. Щомісячний прибуток угруповання становив понад 400 тисяч гривень. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Вінницької області.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/07/whatsapp-image-2023-07-17-at-17.32.29-1024x768.jpeg)
Правоохоронці провели 26 обшуків за місцем функціонування виробництва, адресами проживання та в транспортних засобах фігурантів, а також у магазинах, де реалізовувалась вказана продукція.
Встановлено, що семеро вінничан віком від 40 до 52 років у гаражі родича одного з фігурантів налагодили схему виробництва та реалізації підакцизної продукції з ознаками підробки. Фальсифікат постачали до магазинів та ринків Вінниччини.
До незаконного бізнесу 41-річний організатор та двоє його спільників залучили п’ятьох осіб. Обов’язки між учасниками угруповання розподіли таким чином: виготовлення фальсифікату, вантажники, логісти, реалізатори.
За попередніми даними, підпільне виробництво приносило зловмисникам понад 400 тисяч гривень прибутку в місяць.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/07/whatsapp-image-2023-07-17-at-17.32.30-1024x735.jpeg)
У результаті низки обшуків слідчі вилучили: 2 тони спирту, готовий контрафактний алкоголь в упаковках типу «Bag in Box», близько 5 тон горілчаної продукції під виглядом різних відомих торгових марок та понад 5500 пачок тютюнових виробів без марок акцизного податку й з підробленими марками акцизного збору. Також поліцейські вилучили обладнання, транспортні засоби, чорнові записи та мобільні телефони. Орієнтовна вартість вилученого становить 2,2 мільйони гривень.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/07/whatsapp-image-2023-07-17-at-173230-3-768x1024.jpeg)
Згідно з висновком експертизи, наявна у виробах спиртова суміш не відповідає чинним ДСТУ.Триває досудове розслідування кримінального провадження, розпочатого за фактом незаконного виготовлення та збуту фальсифікованих алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також використання підроблених марок акцизного податку (ч. 1 ст. 199, ч. 1 ст. 204 Кримінального кодексу України). Санкції статей передбачають покарання до семи років позбавлення волі з конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів. Слідчі дії тривають.
Фото: ГУНП у Вінницькій області