skip to Main Content

На виставці “Україна вільна” демонструють унікальні артефакти

У академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки “Україна вільна” до Дня Незалежності. Вона розповідає про періоди відродження української державності, формування української нації, ренесанс української культури та духовності і нинішню боротьбу за Незалежність, інформують у музеї.

Терени Поділля завжди перебували у центрі доленосних подій Національної революції 1648–1676 рр., Визвольних змагань 1917–1921 рр. У ці роки вітчизняної історії подоляни помітно відзначились у бойових діях, у державотворенні та національно-культурному відродженні. На виставці представлені картини вінницьких художників Миколи Бондара, Михайла Бабія, Ігоря Синєпольського, Івана Горобчука, Михайла Климчука, Ігоря Зозулі. Митців, надзвичайно різних за творчими спрямуваннями, однаково надихали героїчні сторінки нашої минувшини, пісні січових стрільців, рядки з яких і стали назвами деяких образотворчих робіт.

Акцент виставки – колекція шкрябанок, присвячених воїнам Небесної сотні та Кіборгам відомого різьбяра Петра Пипи.

Експонуються матеріали національно-визвольного демократичного руху кінця 1980-х рр.: обласних громадсько-політичних об’єднань РУХ, «Просвіта», «Подільський центр прав людини» та їх активістів: Лариси Корнієнко, Михайла Бардина, Василя Підпригорщука, Леоніда Філонова.

Увазі відвідувачів виставки пропонуються документальні світлини, артефакти, що висвітлюють жертовність, мужність вінничан у боротьбі за незалежність української держави, збереження демократичних цінностей під час Помаранчевої революції, Євромайдану та російсько-української війни, що триває уже 9-й рік. Боротьбу за рідну землю щодня ведуть українці – воїни, волонтери, медики, журналісти, люди різних професій та вподобань, що об’єдналися на захист України.
Виставка триватиме до 23 вересня.

Володимир ПРИСЯЖНЮК,
фото Вінницького обласного краєзнавчого музею

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top