«Одного разу під Полтавою» – що можна подивитися за один день
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/05/438224528_7640696139285741_6420854106590682229_n.jpg)
«СічНьюз» продовжує серію матеріалів на тему внутрішнього туризму. І пропонує огляд нашого кореспондента про те, що можна встигнути подивитися у Полтаві за один-два дні. Останніми роками увагу до цього обласного центру привернув комедійний серіал «Одного разу під Полтавою».
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/05/438298971_7640692009286154_8673364852330995424_n-1024x473.jpg)
Якщо ви вже у місті, одразу направляйтеся у сторону вулиці Соборності, що в самому центрі. Прямуйте через парк до білосніжної альтанки, візитної картки Полтави. Звідси майже все місто – як на долоні. На цій же горі знаходиться ще один символ міста – пам’ятник галушці. Дерев’яна дощечка, вкрита вишитим рушником, а на ній – тарілка з 12 апетитними галушками та величезна ложка. Це символізує сімейний достаток і затишок. І, разом з тим, зображує традиційну коронну страву Полтавського регіону.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/05/439282521_7640690999286255_7082159658340344724_n-1024x474.jpg)
Зрозуміло, побувати у Полтаві і не поїсти тут традиційних галушок було б дивним. Радимо завітати для цього у фірмові кафе і заклади харчування, де зможете обрати цю страву, яку прославив у своїй творчості Микола Гоголь.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/05/440409228_7640694869285868_9190114432665562734_n-1024x474.jpg)
Повертаючись назад, варто оглянути пам’ятник Гоголю. Геніальний письменник тут жив і навчався та прославив Полтавщину в багатьох своїх творах. Зараз його бронзова скульптура стоїть на високому постаменті в центрі Полтави, на перетині вулиць Небесної сотні та Гоголя.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/05/440577632_7640696839285671_2766947913153707009_n-1-473x1024.jpg)
Тут же можна відпочити в тінистому скверику або прогулятися Алеєю гоголівських героїв. Серед цікавих невеликих скульптур можна впізнати Вакулу, Солоху, Тараса Бульбу, а також композиції «Сорочинський ярмарок» і «Викрадення місяця».
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/05/438260943_7640692409286114_4986637717670868333_n-1024x473.jpg)
Краєзнавчий музей Полтави налічується 40 музейних залів і понад 200 тисяч експонатів. Там зібрані археологічні знахідки, предмети побуту та культури наших предків і все, що зберігає історію міста.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/05/438253225_7640694659285889_5344061400913633185_n-1024x473.jpg)
Якщо приїхали з дитиною, то варто завітати до музею дальньої стратегічної авіації. Колись в Полтаві був військовий аеродром, де базувалася бомбардувальна авіаційна дивізія. Зараз невелика їх частина збереглася у вигляді експонатів Музею дальньої стратегічної авіації, серед яких навіть єдиний у світі бомбардувальник ТУ-160.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/05/438300803_7640691795952842_2508460231143338578_n-1-1024x473.jpg)
Для дітей тут проводять спеціальні екскурсії, де в легкій формі доносять історичні факти. Можна не тільки подивитися, але і побувати всередині літаків.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/05/438262995_7640692572619431_5822450845991897783_n-1024x473.jpg)
Якщо є час, варто також завітати на батьківщину Гоголя – село Великі Сорочинці. У будинку, де народився письменник, діє літературно-меморіальний музей.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/05/438276171_7640691339286221_4812545735232132274_n-1024x473.jpg)
Фелікс ЖАНІН, «СічНьюз», фото автора