Працівників виправної колонії навчали, як поводитися із незрячими
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/12/photo_2023-12-05_00-17-31-3-edited.jpg)
До Вінницької виправної колонії запросили представників Українського товариства сліпих. Голова обласної організації Віктор Зелінський провів для співробітників установи тренінг на тему поводження із людьми із вадами зору, які перебувають у стінах виправної установи. А музичний керівник колективу художньої самодіяльності підприємства незрячих, людина із першою групою інвалідності Олександр Волощук виконав у супроводі гітари музичну композицію.
Ми розповіли, як писати і читати шрифтом Брайля. Нагадали про кількість незрячих в Україні. До широкомасштабного вторгнення їх було приблизно 180 тисяч. Нагадали про різницю між тотально незрячою людиною і слабозорою. А також про сліпих із народження і тих, хто втратив зір пізніше. І дали поради, як із ними правильно спілкуватися і підтримувати, – сказав Віктор Зелінський.
Також він нагадав про сучасні технічні засоби, які допомагають незрячим почувати себе комфортно. Приміром, про озвучені програми для телефону, спеціальні годинники тощо.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/12/photo_2023-12-05_00-17-31-2-edited.jpg)
Щоб оперативніше слідкувати за новинами, підписуйтеся за наші сторінки у “Фейсбук”, “Телеграм”, “Вайбер” та “Інстаграм”.
Фелікс ЖАНІН, «СічНьюз»