skip to Main Content

Про жінок, життя після насильства і Україну. У неділю у Вінниці пройде прем’єра вистави «Червона нитка»

Прем’єра до мурах, яка нікого не залишить байдужим!

У неділю, 9 червня, о 18.00 у Вінницькому театрі ім. Садовського приходьте побачити нову глибоку і сильну виставу-містерію «Червона нитка», яку створила режисерка, засновниця театру «КолоСвітла» Юлія Свєтлова.

Сповнена пластики, відвертих монологів і прекрасної авторської музики композитора Олександра Суханова, постановка сплітається одночасно з двох паралельних історій.

Це буде розповідь про жінку, метафоричний образ, що уособлює усіх жінок усіх часів, які потерпали від насильства, але знаходили в собі силу не тільки пережити травму, а й стати вільними і щасливими.

Також це історія про нашу Україну, про її силу та волю, про те як прямо зараз вона говорить насильникам жорстке «ні» і виборює своє право на свободу.

Ця вистава… ні, в мене немає слів, щоб її описати слова. Якщо дуже коротко, то це дотик до душі. Тож кличте своїх і приходьте відчути! — запрошує усіх Юлія Свєтлова.

Тема вистави — травма насильства, і її головна ідея та мета — зцілення цієї травми, виникли ще задовго до війни і пандемії.

Я сама пережила травматичний досвід, я знаю багатьох жінок, дітей, чоловіків, що теж зіткнулися з цим жахом. Що вже говорити про статистику не тільки в Україні, а в усьому світі. А зараз ми всі два роки буквально живемо в цій колективній травмі. Тому для мене це вкрай важлива постановка. Я вірю, що ця вистава зможе допомогти багатьом людям впоратись, асимілювати травматичний досвід. В тому числі і для того, щоб не передавати цей біль далі, майбутнім поколінням, — зазначає режисерка.

Оголюючи біль травми, вистава «Червона нитка» дає підказки, як знайти в собі силу жити після жаху пережитого насильства. Як не втратити віру та волю. Як зберегти світло своєї душі.

Для мене це справді дуже довгоочікувана прем’єра. Ще ніколи не виношувала виставу так довго і складно. Можливо, тому, що з самого початку, із зародження ідеї, яка пророщувалась все моє життя і стрімко зросла в перші місяці війни, я хотіла, щоб вона була дуже глибока і трансформаційна. Щоб люди виходили після перегляду з полегшенням на серці, з відчуттям міцної опори в собі і з вірою, потужною вірою. «Червона нитка» — вистава про те, що насильство народжується з малого, і нерідко починається у звичайному повсякденному спілкуванні. Про те, як важливо не пропустити саме цей момент вибору: я залишаюсь людиною чи стаю звіром, нелюдом?.. Я вірю, що людство здатне вийти із цього моторошного колеса сансари, кола насильства і війн. Саме тому я роблю те, що роблю. І запрошую всіх прийти на виставу, щоб відчути. Іноді буде жорстко. Іноді — моторошно. Але дуже щиро і зцілююче, — обіцяє Юлія Свєтлова. — Ми, українці, всі зараз зв’язані однією великою і жорстокою травмою війни. Ми всі зараз, кожен на своєму місці, намагаємось зробити все для скорішої Перемоги. І ми можемо і маємо підтримувати один одного. «Червона нитка» з’єднає нас всіх у велике спільне коло підтримки. Просто приходьте її побачити і відчути.

Початок прем’єри у неділю, 9 червня, о 18.00 у театрі ім. Садовського.

Квитки на виставу «Червона нитка» доступні за цим посиланням vinnytsia.karabas.com/ua/vistava-cervona-nitka/order

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top