skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

Різдвяні ворожіння: як предкам вдавалося зазирати у майбутнє

Різдво – це не лише час сімейних святкувань та смачних страв, а й період, коли люди прагнуть зазирнути в майбутнє. Одним із найпопулярніших різдвяних звичаїв є ворожіння. «СічНьюз» підготували найпоширеніші методи ворожіння на Святвечір та їхню історію.

Чому саме на Різдво?

Віра в те, що саме в ніч на Різдво завіса між світами стає тоншою, а сили природи відкривають свої таємниці, сягає корінням у давнину. Наші предки вважали, що в цей час можна отримати відповіді на найзаповітніші питання.

Найпопулярніші різдвяні ворожіння

На воску

Розтоплений віск виливають у холодну воду і тлумачать отримані фігури. Кожна фігура має своє символічне значення.

Для ворожіння знадобиться свічка (бажано з натурального воску), ємність з холодною водою та тарілка. Свічку підпалюють і дають їй трішки горіти, а потім нахиляють над ємністю з водою. Розтоплений віск краплями стікає у воду, утворюючи різноманітні фігури.

Значення фігур з воску

  • Квітка: символ кохання, радості, нових починань.
  • Тварина: може символізувати різні риси характеру або попереджати про якісь події. Наприклад, кіт – символ незалежності, собака – вірності, птах – свободи.
  • Людина: може вказувати на нове знайомство або зміни в особистому житті.
  • Серце: символ кохання, почуттів.
  • Хрест: може символізувати випробування або зміни.
  • Коло: символ цілісності, завершеності.
  • Лінія: може вказувати на шлях, який вам належить пройти.

На книзі

Відкривають книгу на довільній сторінці і читають перше речення, яке потрапило під очі. Вважається, що воно містить підказку щодо майбутнього.

На нитках

Дівчата підпалюють нитки однакової довжини і спостерігають, чия з них згорить швидше. Це ворожіння передбачає, хто першою вийде заміж.

На дзеркалі

У темній кімнаті ставлять два дзеркала навпроти один одного, створюючи “коридор”. Вважається, що в ньому можна побачити свого судженого.

Правила ворожіння

Проте існували й правила, яких варто було дотримуватися. Віра- гарантувала, що ворожіння справдиться. Спокій – допомагав зосередиться. А таємничість оберігала, аби ніхто не міг наврочити щастю.

Історія різдвяних ворожінь

Коріння різдвяних ворожінь сягають язичницьких часів. Наші предки вірили в магічну силу певних днів і ночей, коли межа між світами ставала тоншою. З прийняттям християнства ці вірування змішалися з релігійними обрядами, утворивши унікальний культурний феномен.

Наші дні

Ворожіння наскільки сильно до вподоби людям. Що й сьогодні можна помітити безліч гадалок на прямих ефірах у тік тоці. Ворожіння зараз – це скоріше розвага, ніж точний прогноз майбутнього. Не варто сприймати результати занадто серйозно. Головне – вірити в себе і створювати своє щастя самостійно.

Аліна ТАЛАН, «СічНьюз»

Читайте також

Як міліція ловила колядників та інші цікавинки щодо Різдва

Як недобросовісні тарологи хайпують на темі війни і Перемоги

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top