skip to Main Content

Сергій Жадан розкритикував українські пісні війни

Український письменник, фронтмен гурту Жадан і Собаки Сергій Жадан поділився своїм враженням від українських пісень на тему війни Росії проти України.

Ми переживаємо в музичному, шоу-бізнесовому плані зараз якійсь унікальний період, коли на радіостанціях під час реклами звучить краща музика ніж тоді, коли там звучить власне музика”, – зазначив Жадан на YouTube-каналі Пряма Червона.

Письменник згадав, як дивився новорічне шоу по телевізору.

“Це були вершки року, і там навіть справа не в тому, що це за музика, там річ в стилістичній невідповідності, як це подається. Мене це якось страшенно чорконуло. Там була сцена і виконувались всі ці пісні про мертвих росіян, а в залі в цей час була масовка, студентського віку дівчатка весело і безтурботно танцювали. І музиканти якось весело на сцені все це подавали. Могло скластися враження, що це якесь свято життя, а потім ти вмикаєш і там мертве м’ясо, палені кістки”, – каже Жадан.

За його словами, ідеологічну компоненту таких пісень він сприймає і ясна річ не заперечує.

“Але як це все естетично подається, інтонаційно, все це дуже фальшиво… Такі танці на попелищах”, – підкреслив лідер гурту Жадан і собаки.

Разом з тим, письменник відзначив, що не хоче скочуватися виключно до критиканства і визнав, що з 24 лютого 2022 року в Україні з’явилося і багато різної цікавої музики.

Серед композицій, які йому сподобалися, Жадан назвав пісню “Місто Марії” Океан Ельзи.

“Чесна, дуже гарно зроблена, слова цікаві, подача цікава. От прям Вакарчук, як Вакарчук”, – каже Жадан.

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top