Стало відомо, коли вінницькі школярі повернуться за парти
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/10/unnamed-1200x900-1.jpg)
На сьогоднішньому брифінгу заступниці директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької обласної військової адміністрації Тетяни Бондаренко йшла мова про ситуацію щодо спалаху захворювання на вірусний гепатит А. Він пройшов у офіційному медіа-центрі ОВА.
![](http://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/10/img_5247-1024x768.jpg)
Сьогодні на Вінниччині провакціновано від гепатиту А 554 медпрацівники і 48 контактних осіб. Вакцина в регіоні ще є.
Тривають пошуки джерела інфекції. Взяли 300 проб води з центрального водогону, і всі вони негативні. Більш ймовірним є шлях розповсюдження інфекції через харчові продукти. Тому обстежують ринки і торгові центри. У працівників чотирьох ринків Вінниці виявлено антитіла, що засвідчує про хворобу на гепатит А.
Не скидають із рахунків й версію щодо про диверсію з боку росіян. Тому про результати перевірки ставлять до відома працівників відповідних спецслужб. Вони також проводили опитування контактних осіб.
![](http://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/11/hepatitis_a-1024x380.jpeg)
Тетяна Бондаренко повідомила, що динаміка поширення хвороби йде на спад. Проте, не виключено, що незабаром у Вінниці почнеться друга хвиля гепатиту А. Також зафіксовані по кілька випадків захворювання у Хмільницькому, Жмеринському, Гайсинському і Тульчинському районах. Але 90 % заражених гепатитом А – саме із міста над Бугом.
Тетяна Бондаренко розповіла, що діти у Вінниці знову сядуть за парти і перейдуть на офлайн-навчаня, коли серед них не буде випадків захворювання на гепатит А. Наразі чотири вінницьких школярі знаходяться на лікуванні в стаціонарі. Причому один із них поступив протягом минулої доби.
Михайло ШАФІР, «СічНьюз»