skip to Main Content

У Вежі Артинова відкрили виставку «Під Покровом Захисників»

У Вежі Артинова запрацювала виставка робіт Артура Орльонова «Під Покровом Захисників». Основу експозиції складають художні полотна, які зберігаються у фондах Музею Вінниці. Вони присвячені діячам міського самоврядування Вінниці XVI-XVIII століття, а також Захисникам Української державності у роки Перших визвольних змагань, пов’язаних із Поділлям. Вхід безкоштовний за попередньою реєстрацією (063-532-83-35, Євген), інформує сайт міськради.

Ця виставка відкриває перед нами обличчя незламних Захисників України та тих, хто віддано захищав права і вольності Вінниці. Експозиція нагадує нам про наших предків, які боролися за свободу і Незалежність, та надихає нас високими ідеалами та цінностями, які ми повинні захищати й дотримуватися сьогодні. Ми запрошуємо всіх охочих пізнати цю частину нашої спільної спадщини, – говорить заступник директора Музею Вінниці з наукової роботи Сергій Гула.

Він додав, що ще з 2017 року Центр історії Вінниці (з 2022 – Музей Вінниці) налагодив співпрацю з Артуром Орльоновим.

Так, на виставці експонуються роботи в тематиці Захисників доби Української революції, що представлена портретами Якова Гандзюка, Валентина Отамановського, Миколи Федюшки (Євшана), Олександра Даїна, Миколи Стаховського, а також батальною картиною «Вапнярська операція Армії УНР (26 – 31 липня 1919 р.)».

З-поміж діячів самоврядності Вінниці, які свого часу долучилися до здобуття чи відстоювання її вольностей, можна переглянути портрети Івана Шульги Долбинича, Парфена Омеляновича та Захарка Сича, – додав Сергій Гула.

Артур Орльонов – український маляр, баталіст, портретист та живописець. У його творчому доробку митця – понад 300 полотен. Його полотна різноманітні за тематикою: зображення подій з історії Давньоруської держави, Козаччини та Гетьманської держави, Української революції (1917–1921), Громадянська війна у США (1861–1865), релігійні теми, пейзажі міст світу.

Персональні виставки Артура Орльонова відбулись у багатьох містах України та за її межами.

Виставка діятиме до 3 листопада. Відвідати її можна у Вежі Артинова за адресою: вулиця Миколи Оводова, 20.

Володимир ПРИСЯЖНЮК, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top