У Вінниці затримали рекетирів, серед яких і ексдепутат із забороненої ОПЗЖ
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/11/400414926_749927180503718_4579086680193794056_n.jpg)
У результаті комплексних заходів у Вінниці нейтралізовано кримінальне угруповання, яке тероризувало жителів міста та намагалось «підім’яти» під себе аграрний бізнес у регіоні.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/11/400414643_749927140503722_4298797286101374888_n-1024x682.jpg)
Серед затриманих – депутат Вінницької районної ради, який обирався від забороненої партії ОПЗЖ, та двоє його спільників – працівників Муніципальної варти міськради. Про це інформує управління СБ України у Вінницькій області.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/11/400415935_749927290503707_5977841662610718076_n-1024x682.jpg)
Усі троє під керівництвом свого ватажка – місцевого кримінального авторитета – займалися рекетом серед підприємців. Як стало відомо, мова йде про Руслана Траплю, депутата восьмого скликання Вінницької райради.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/11/400417800_749927273837042_3390957286960794311_n-1024x682.jpg)
Під час розбою злочинці вимагали з потерпілих гроші як регулярну «данину», а у разі відмови – погрожували насильством та знищенням приватного і корпоративного майна. Співробітники СБУ задокументували факт «вибивання» 9 тис. американських доларів неіснуючого боргу з керівника агрокомпанії.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/11/400424399_749927310503705_7427465330386866067_n-1024x682.jpg)
Рекетири погрожували чоловіку та його родині фізичною розправою, а також знищенням сільгосптехніки підприємства, якщо він не погодиться сплатити «борг».
Співробітники СБУ затримали всіх учасників банди за місцями їхнього перебування в обласному центрі. При обшуках у помешканні затриманого депутата вилучено вогнепальну зброю та боєприпаси. А у його спільників виявлено готівку та чорнові записи «боржників».
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/11/400490289_749927260503710_6728657547694580008_n-1024x682.jpg)
Наразі всім чотирьом затриманим повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України (вимагання, вчинене організованою групою в умовах воєнного стану). Троє із них, включно з депутатом, уже перебувають під вартою.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/11/400621860_749927243837045_1454622489893260549_n-682x1024.jpg)
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину, у тому числі перевіряється причетність банди до вчинення інших злочинів на території області. Зловмисникам загрожує до 12 років з конфіскацією майна.
Фелікс ЖАНІН, “СічНьюз”