skip to Main Content

В Україні пропонують скасувати імена по батькові

В останні роки дедалі частіше лунають заклики відійти від традицій відмовитися від імені по батькові. Такі тренди відмічають у провідних університетах країни, це обговорюють у соцмережах.

Натомість пропонують звертатися до українців пан чи пані. Цей тренд не новий, і українські науковці сперечаються через це вже багато років.

Петиції про відмову від імені по батькові почастішали на сайті президента з початком великої війни, хоча і не збирають багато підтримки.

Причини різні – хтось вважає, що деякі батьки не достойні того, щоб згадувати їх у своєму імені. Хтось переконаний, що це просто мовний пережиток. І без Гугла ніхто навіть не знає, як по батькові Богдана Хмельницького, Івана Мазепу чи хоча би Віталія Кличка.

Але головний аргумент – ім’я по-батькові нібито придумали в росії, в Європі такого немає. Тому “ми маємо бути ближчі до європейців і далі від країни-агресора”.

На форумах ведеться активне обговорення на цю тему. Хтось насміхається, хтось підтримує, а деякі пропонують вписувати  матір.

У поляків нема по батькові. Проте є на загал кілька імен. У айді вказано та у різних анкетах запитується: imiona rodziców, тобто імена батьків. Чудовий паритет і ще складніше переплутати особу.
Хоча в сучасному світі це усе вже пережитки, бо усіх нас ідентифікують іпни, унзри, дати народження, адреси прописки, електронні адреси, паспорти, посвідки, номери мобільних телефонів, адреси IP тощо, – пишуть коментатори.

Яна ТИХОЛАЗ, “СічНьюз”

Поділитися
3 2 голосів
Рейтинг статті
2 Коментарі
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Любомир
18 днів тому

Ідіоти неосвічені, які нічого не знають ні про Європу, ні про своє коріння

копитін андрюша
18 днів тому

дебіли

Back To Top