Вінничанин Денис Бадіка загинув під час транспортування поранених із “Азовсталі”
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/06/photo_1_2024-06-11_13-59-381.png)
Сьогодні, 11 червня, Вінниця проводжає у вічність мужнього воїна Дениса Бадіка. З початком повномасштабного російського вторгнення юний офіцер, випускник Харківського національного університету Повітряних Сил став на захист Батьківщини. Служив у лавах 16-ї окремої бригади армійської авіації «Броди». Був членом екіпажу Мі-8, який виконував бойові вильоти з ураження ворога та здійснював рейси із провізією, медикаментами, зброєю до оточених оборонців «Азовсталі», евакуйовуючи поранених.
31 березня 2022 року їхній черговий виліт завершився трагічно. На зворотному шляху в гелікоптер поцілила ворожа ракета. Екіпаж не вижив. Денису було лише 21… У нього залишились батьки та молодша сестричка.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/06/photo_2_2024-06-11_13-59-38-edited.jpg)
Денис Бадіка народився 20 липня 2000 року у Вінниці. Після закінчення ліцею № 13 сімнадцятирічний юнак вступив до Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Після навчання у виші проходив службу на посаді льотчика-штурмана в армійській бригаді.
Як розповідає батько полеглого воїна Михайло Станіславович, Денис мріяв пов’язати своє життя із військовою авіацією. З дитинства практично марив небом. Для цього готував себе зі шкільної парти. Гарно навчався, улюбленим предметом була англійська мова. А ще зміцнював свої фізичні здібності.
Вже є подання про нагородження Дениса посмертно орденом Богдана Хмельницького III ступеня. Глибокі співчуття рідним та близьким. Вічна пам’ять та слава Герою!
Володимир ПРИСЯЖНЮК, “СічНьюз”
Вічна пам’ять Герою!