Вінничанин зібрав майже півтисячі камер: відзначаємо Всесвітній день фотографії
Сьогодні, 19 серпня, святкують Всесвітній день фотографії. Він присвячений світлинам, їх історії та фотографам. Дата свята обрана на честь події, що сталася 19 серпня 1839 року, коли французький уряд придбав патент на процес дагеротипії (першого фотографічного процесу), і оприлюднив його для світу безкоштовно.
З нагоди свята кореспондент «СічНьюз» поспілкувався із двома вінницькими фотографами, аби вони поділилися цікавинками.
Персональний фотограф Вуйчича
Володимир Слободянюк – професійний фотомайстер, ветеран війни (із 2022 р.), учасник бойових дій. Персональний фотограф знаменитого мотиватора Ніка Вуйчича в Україні 2016-2019 р.р. Ми попросили фахівця розповісти, чи доводилося йому фотографувати на війні.
Не хочу згадувати про війну, мені стає зле від цього. Багато друзів там навік залишилось, – лаконічно відповів Володимир Слободянюк.
Партнер світових фотографічних компаній світу
Інший вінничанин Ігор Зелінський знімає 45 років, має колекцію близько 500 фотокамер різного розміру – від маленької до понад 40-кілограмової. А також близько 60 апаратів для зйомок кіно.
Ігор Зелінський має чимало досягнень і заслуг. Приміром, він приймав участь у зйомках стрічки про Миколу Леонтовича в якості фотографа. Ігор Зелінський зробив відомий знімок сім’ї Леонтовичів, використавши при цьому камеру саме тих часів зі своєї колекції. Брав участь у пленерах спілки фотохудожників. Має величезний архів світлин, в тому числі і з Вінниці. Був партнером багатьох фотографічних компаній світу.
У 1979 році вже проявляв кольорові знімки
Маю 12 різних професій – викладача, зв’язківця тощо. Перші фотографії я зробив у 1976-1977 роках. У 1979 році вже проявляв перші кольорові знімки. Після завершення вишу знову повернувся до фотографування. Спілкувався з фотографами в різних республіках, придбав обладнання і почав знімати. Згодом допомагав обладнувати фотостудії в різних містах України, загалом їх було близько 60. Був офіційним представником компаній «Нікон», «Тамрон» та інших, які випускають фотообладання, – розповів Ігор Зелінський.
Саме під час того, як він будував і обладнував фотостудії, почав збирати колекцію фотокамер. В певний час вона була найбільшою в Україні. Ігор каже, що витрачав на це значні кошти, бо було цікаво. Представники місцевої влади навіть пропонували йому створити музей фототехніки. В принципі, Ігор готовий до цього, якщо б йому створили відповідні умови. Але поки що ця ідея не на часі.
Михайло ШАФІР, «СічНьюз»