Вінницька психологиня розповіла, як розпізнати в коханому аб’юзера
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/04/000.webp)
У світі професійних маніпуляторів важко розпізнати хлопця, який має чисті наміри. Якщо ви відчуваєте себе нещасною у стосунках. Якщо ваш партнер забороняє та критикує. Тоді ця стаття для вас.
Задля того, щоб допомогти читачам не потрапити у тенета аб’юзерів, журналістка сайту «СічНьюз» звернулася до вінницької психологині Тетяни Никифорової. На реальних прикладах спеціаліст розповіла про перші дзвіночки (головні редфлеги).
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/04/yzobrazhenye_viber_2024-04-27_14-06-33-491-879x1024.jpg)
Що таке аб’юз та які його види?
Дослівно аб’юз перекладається, як насилля. Поділяється на такі види:
Економічне. Перший показник жінки, як чоловік маніпулює нею через гроші – це контроль. Наприклад: я тобі не дам грошей. Сиди в декреті, не працюй, ти і так багато витрачаєш. Це все прояви економічного насилля. І для дівчат це вже перший ред флаг.
Емоційне. Все що стосується гойдалок та нестабільності. Викликання відчуття провини, сорому, образи та ігнорування. Наприклад: як тобі не соромно, я тебе чекав 15 хвилин, ти так довго збираєшся.
Насилля відбувається таким чином, що жінка відчуває тиск, це також один із редфлегів. Аб’юзер – це людина, яка постійно тебе гойдає. Поруч з таким партнером не має спокою, рівноваги та відчуття безпеки.
Коли тобі легко та спокійно, ти поруч з адекватною людиною
Моральне. Цій формі притаманні критика, знецінення, повчання, рекомендації та пасивна агресія. Наприклад: «Я від тебе такого не очікував дивно, що ти наважилась. Невже це ти так гарно зробила?»
Головним редфлегом у моральній агресії є бажання аб’юзера змінити свого партнера
Наприклад: ти не так вдягаєшся, не так їси, не так працюєш. Таким чином агресор обирає позицію контролюючого батька. Нібито він краще за тебе знає. Поваги від такої людини годі й чекати.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/04/yzobrazhenye_viber_2024-04-27_14-06-32-949.jpg)
Фізичне. Ця форма насилля проявляється значно пізніше. Через місяць – два, буває і через рік. Зазвичай вона настає після усіх вищеперерахованих видів. Фізична агресія – це не лише замах рукою, або удар. Наприклад: зачинив у квартирі, або ж їде у машині й каже «Я не зупинюсь у туалет. Будеш терпіти». Або зачинив у ванні, поки не заспокоїшся. Нікуди ти не підеш, сиди вдома. Це все також форми фізичного обмеження, тобто насилля.
Сексуальне. Навіть не буду про це говорити. Це будь-який примус робити те, чого ти не хочеш.
Як наважитися вийти з аб’юзивних стосунків?
Самостійно наважитися майже неможливо. Обов’язково потрібно звернутися до психолога. До людини, яка допоможе позбавитись залежності.
Стосунки з аб’юзером – це завжди адреналінова залежність
Зазвичай жертви повертаються, тому допомога спеціаліста необхідна.
Якщо хоча б один з прикладів присутній у вашому житті, варто замилитись хто поруч з вами, коханий чи аб’юзер.
Аліна ТАЛАН, «СічНьюз»