skip to Main Content

Вінницький «Спартак» почав розвивати тайський бокс

Нещодавно у Вінниці була відроджена міська організація Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Спартак», яку очолив Едуард Михайлов. В першу чергу місцеві «спартаківці» культивуватимуть класичний бокс. Водночас вони дбають про розвиток й тайського боксу. Тренування «спартаківців» відбуваються у спортклубі «Сакура», що на базі КСК «Маяк». Їх проводить тренер Леонід Кулаковський, відомий підготовкою тхеквондистів міжнародного рівня.   

-Леоніду Вадимовичу, кого Ви приймаєте на тренування?

– Запрошуємо на тайський бокс усіх охочих віком від 7 до 77 років, якщо стан здоров’я дозволяє. Є окремо дитяча і дорослі групи. Дітей із часом планую виставляти на змаганнях. Запрошую також дівчат і жінок. Добре, що наш клуб увійшов до міської організації «Спартак». Адже підтримка спортсменів – це суттєво у нинішні часи.   

-Які є протипокази до занять тайським боксом?

 – Заборонено займатися людям із вадами серця і проблемою із головою, адже удари наносяться і в цю частину тіла. Тому перед початком тренування треба пройти медогляд, зробити кардіограму.         

-Тайський бокс схожий на більш відомий в нашій країні кікбоксинг?

-Схожість є. Але в кікбоксингу є багато заборон, які дозволені в тайському боксі.  

Довідка

Тайський бокс, або муай тай — це бойове мистецтво, що походить з Таїланду і практикується у багатьох частинах світу. В основі мистецтва лежить ударна техніка (удари руками і ногами). Муай тай походить від бойового мистецтва муай боран, а також має схожість з прадал сереєм (Камбоджа), летвеєм (М’янма), тамоєм (Малайзія) і лаоським боксом (Лаос). Муай тай має довгу історію в Таїланді, де є національним спортом.

Муай тай також називають «бокс восьмируких», тому що в ньому широко та різноманітно використовуються руки, гомілки, лікті та коліна (тобто вісім ударних поверхонь). Таким чином боєць має для завдавання удару вісім «контактних точок», на відміну від двох у боксі (кулаки) або чотирьох у кікбоксингу (кулаки, ступні).

Пресслужба Вінницької міської організації ФСТ «Спартак»

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top