Вінницький стадіон може отримати ім’я Федора Новіка
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/01/ac5617ca26a3f4ddf4554dde04cdb9d540f7b9e8.webp)
30 березня цього року пішов із життя видатний вінницький спортивний організатор Федір Петрович Новік. Днями громадськості стало відомо, що його іменем хочуть назвати хокейно-легкоатлетичний стадіон в Центральному парку.
Про це йшлося на підсумковому засіданні обласної федерації хокею на траві. Його вели віце-президенти цієї громадської організації Микола Касянчук та Ігор Волков.
Пропонувалося облаштувати на стадіоні у Центральному парку меморіальну дошку Федору Новіку і надати арені його ім’я. Можливо, на речницю його смерті. Це, безумовно, справедливо, адже саме Федір Петрович був основним «мотором» щодо побудови хокейного стадіону в парку, який є найкращим в Україні та одним із найкращих в Європі.
Учасники засідання підтримали ці пропозиції. Тепер обласна федерація хокею на траві готуватиме відповідні звернення до місцевих органів влади.
Довідка
Федір Петрович Новік народився 2 листопада 1941 року. У 1972 році очолив комітет по фізичній культурі і спорту Вінницького міськвиконкому. З 1987 по 1990 роки працював заступником голови – директором спортклубу Вінницької облради ВДФСТ профспілок. З 1990 по 1993 роки – голова спорткомітету Вінницького міськвиконкому. А з 1993 по 2005 роки – начальник управління молоді і спорту Вінницької облдержадміністрації.
Створив та очолював з 1998 до 2014 року обласне відділення Національного олімпійського комітету України. Був почесним членом Національного олімпійського комітету України, віце-президентом Федерації хокею на траві України, суддею міжнародної категорії з греко-римської боротьби, майстром спорту СРСР з греко-римської боротьби.
Завдяки наполегливості Федора Новіка в області збережена і примножена матеріально-спортивна база, мережа дитячо-юнацьких спортивних шкіл. З 1993 року в області збудовано 3 стадіони, понад 30 спортивних залів, 270 спортивних майданчиків, відкрито 16 нових дитячо-юнацьких спортивних шкіл. У 2012 році завершено будівництво найкращого в Україні хокейно-легкоатлетичного стадіону зі штучним покриттям та спортивно-побутового корпусу стадіону.
Упродовж роботи на керівних посадах галузі фізичної культури та спорту, Федір Новік вирішив питання для поліпшення житлово-побутових умов понад як 100 видатним спортсменам Вінниччини.
Фелікс ЖАНІН, “СічНьюз”